Çözüm Süreci ve Sonrası
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

Çözüm Süreci ve Sonrası

              Ak Parti iktidarının başlatmış olduğu çözüm süreci diye nitelendirilen birlik beraberlik kardeşlik süreci sonrası ülkemiz bir türlü huzura kavuşmadı ve her gün bir veya iki şehit haberlerini duymaktayız. Çözüm süreci öncesi dağlarda olan teröristler artık şehir içerisinde yaşamakta olup polisimize ve askerimize kalleşçe saldırmaktadırlar.

Çözüm süreci esnasında bizzat Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bunlar bu süreçte silah depolamışlar, bomba yerleştirmişler, tüneller kazmışlar ve hiçbir zaman kimsenin inanmadığı gibi teröristlerde çözüm sürecine ve Türk hükümetine inanmadıkları için hazırlıklarını iyice yapmışlar ve bugünlere geldiğimizde bunun meyvelerini almaktadırlar.

Hükümetimiz bu işi silahsız bir şekilde çözelim silahları bırakın gelin siyasetinizi mecliste yapın dedi ama olmadı. Geldiğimiz noktada ülkemizde bu güne kadar bir sürü evladımızı şehit verdik bir sürü evladımız da gazi olarak halen çatışmalar devam etmekte.

Geçen yıl hava sahamızı ihlal eden Rus uçağını düşüren ülkemiz bunun yüzünden Rusya’dan ticaret, spor, sanat ekonomik ve aklımıza gelen her dalda Rus ambargosuyla karşılaştı.

Şimdi düşünebiliyor musunuz Rusya bir askeri ve uçağına karşı yapmış olduğu tepkiyi hep beraber gördük. Biz ne yapabiliyoruz yıllardır askerimiz şehit oluyor bu PKK ’denen soysuzlara ve onu destekleyen ülkelere karşı ney yaptık ve ne gibi ambargo koyabildik. Bu PKK denen soysuzlara Maddi ve manevi her türlü yardım ve yataklık yapan ve bize yüzümüze karşı dost, arkamızdan düşmanlık besleyen Avrupa birliği ülkelerine.

Kaç yıldır kaç tane askerimiz polisimiz öldü.

Ailesine Vatan sağ olsun, başınız sağ olsun dan  öte yıllardır ne yapabildik.

Müttefikimiz dediğimiz ABD’den hep ikiyüzlülük gördük, bizi hep yalnız bırakmaktadır.

Rus hükümeti Suriye lideri Esat’ın arkasında sonuna kadar durmakta ve halen de Esat’ı desteklemekte olup ABD ise bizi mülteciler, PKK, Suriye konusunda yalnız bırakmıştır.

Milyonlarca Suriyeli göçmenleri üzerimize Salan Suriye şimdi Rusya’yı da arkasına alarak orada bulunan Türkmenleri tehditle ve zorla ülkemize göç etmelerini sağlamaktadır.

Bizdeki PKK nasıl bir PKK ben anlamadı. Devletimiz PKK olarak gördüğü HDP’ye Mecliste her türlü sosyal hakkı veriyor, bu siyasi partiye maddi ve manevi destek sağlıyor, oda yetmiyor meclisi yöneten Meclis başkan vekili de PKK’ya hizmet ediyor ne hikmetse bir taraftan da askerimiz polisimiz doğu da silahlı mücadele veriyor.

                Geldiğimiz nokta da çözüm sürecinden dönüldü ama reçetesini gariban vatan evlatları ödemektedir. Vatan için ölmek her insana nasip olmaz, ölen askerimiz polisimiz şehit mertebesindedir. Yeri geldiği zaman hepimiz savaşalım ama bu savaş desem savaş değil.

Onu destekleyen bir siyasi parti ve o siyasi partinin vekillerine ve belediyelerine para aktaran her çeşit sosyal hakkını veren bir devlet ve anlaşılamayan bir çelişki.

                Ateş düştüğü yeri yakar, hepimiz olduk sıradan bir robot, şehit cenazeleri sıradan bir durum oldu, gün olmasın ki şehit haberi almayalım. İnsanlarımız da artık soğukkanlı oldu. Rusya hükümetinin bir askerine karşı yaptığı hamleye bak, bizim hükümetimizin yapmış olduğu icraata bakın.

                Dün akademisyenleri, sanatçıları toplayıp çözüm sürecini beraber bitirelim diye toplantılar düzenleyenler bugün acaba niye akademisyenlerin açıklamasına karşı çıkarlar.

Dün askere, polise, savcıya aman çözüm süreci var sakın ateş etmeyin diyenler, bugün ne yapmaktadırlar.

                Her gün ülkemizde bir iki emniyet mensubumuz şehit olurken, siyasi liderlerin dertlerine bakar mısınız?

Diktatör, başkanlık sistemi, yeni anayasa…

Ben diyorum ya olan garibana, fakir fukaraya oluyor, ateş sadece onları yakıyor.

Bizi yöneten siyasetçilerin gündemleri farklı. Mecliste tartışmalar oluyor bazen hatta kavgalar,

Türkiye Büyük Millet Meclisi bu şekilde yönetiliyorsa ve bu şekilde çalışıyorsa,

 

Allah sonumuzu hayır getirsin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı