STK Temsilcileri Ve İş İnsanları Keneviro’da Bir Araya Geldi

Havza’da sivil toplum kuruluşlarının (STK) ve Havzalı iş insanları Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) düzenlenen bir programda bir araya geldiler.

STK Temsilcileri Ve İş İnsanları Keneviro’da Bir Araya Geldi

Havza’da sivil toplum kuruluşlarının (STK) ve Havzalı iş insanları Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) düzenlenen bir programda bir araya geldiler.

Havza’da sivil toplum kuruluşlarının (STK) ve Havzalı iş insanları Havza OSB’nin 66 bin metrekare alandan yatırım yapan en büyük yatırımcısı olan Uğur Balkuv AŞ.'nin Sahibi Uğur Balkuv tarafından düzenlenen bir program ile bir araya geldiler.

Havza OSB’de kenevir işleyen fabrikada düzenlenen programda konuşan Uğur Balkuv yeni yapılan yer tahsisleri ile Havza OSb’de yapmış oldukları yatırım alanının 66 bin metrekareye çıkardıklarını, kenevir tarımı ve kenevir endüstrisi üzerine faaliyet gösterecek olan yatırımlarının şimdiden bölgeye fayda sağlamaya başladığını belirterek; “Bizler artık Havzalıyız. Halen kurulum aşaması devam eden tesisimiz ve yeni kuracağımız tesisler ile istihdama ve ekonomiye katkı vermeye devam edeceğiz. “dedi.

Balkuv Kenevir tarımı ve kenevir endüstrisini milli bir mesele olarak gördüklerini ifade ederek; “ Kenevir ilaç sanayinden, savunma sanayine ve tekstile kadar bir çok alandan kullanılan verimli bir bitki. Bu neden ile Sayın Cumhurbaşkanımızın da ayrı bir önem verdiği kenevir tarımı ve kenevir endüstrisini ülkemizde geliştirmek için yola çıktık ve inşallah bunu başaracağız. Bu işe ilk başladığımızda bölgede 70 dekar kenevir ekimi yaptırdık. Geçen yıl bu sayı 5 bin 200 dekara çıktı, hedefimiz bölgede 15 bin dekar alana kenevir ekimi yapmak. Tabi bu yatırımları ve çalışmaları yaparken en büyük desteği Havzamızın STK’ları ve iş insanlarının bizleri kabullenmesi ve desteklemesi. Havza ‘da yatırım kararı almamda en önemli etkenlerden bir Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)Başkanımız Erkan Acar’ın samimiyeti, ve ilçesine olan hizmet etme çabası idi. İnşallah hep birlikte ülkemiz ve insanlarımız için çalışmaya devam edeceğiz. Davetimize katılımlarınızdan ötürü teşekkür ederim.”dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise Uğur Balkuv’un yatırım süreci hakkında bilgiler vererek; “Bizim tüm gayretimiz insanımızın doğduğu yerde doyması. Bunun için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Annelerimizin evlatlarının doğduğu yerde doyması istiyorlar. İnşallah bunu başaracağız. Sayın Uğur Balkuv’a Havza TSO ve Havzalı iş insanlarımız adına Havza OSB’de ve bölgede yapmış oldukları  için teşekkür ediyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından Havza TSO Meclis Başkanı Mustafa Başaran, iş insanları Ali İkiz ve Seyit Ahmet Ön tarafından plaket ve hediye takdim edildi.

Havza TSO Meclis Başkanı Mustafa Başaran Balkuv ve ailesine yatırımları için teşekkür ederek; “Sanayici desteklenirse sanayi daha fazla üretir ve istidam ile ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlar.”dedi.

Havzanın önde gelen iş insanlarından Ali İkiz ise Balkuv’a teşekkür ederek; “Allah sizden ve ülke için çalışan tüm sanayicilerimizden razı olsun. Havza siz ve sizler gibi yatırımcılar ile daha da güçlü hale gelecek.”dedi.

Program Balkuv, STK temsilcileri ve iş insanlarının sohbeti ile sona erdi.

Programa Havza TSO Başkanı Erkan Acar, Havza TSO Meclis Başkanı Mustafa Başaran, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Acar, Havza Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Cesur Şahin, Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Vahit Yılmaz, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin, Havza Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ertuğrul Pekbolat ve iş insanları katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR