Havza’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konseri

Havza Kültür ve Sanat Derneğinin düzenlemiş olduğu Türk Halk Müziği (THM) Çocuk Korosu, muhteşem bir konser verdi.

Havza’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konseri

Havza Kültür ve Sanat Derneğinin düzenlemiş olduğu Türk Halk Müziği (THM) Çocuk Korosu, muhteşem bir konser verdi.

Havza Kültür ve Sanat Derneği Türk Halk Müziği Çocuk Korosu Türkcanlar tarafından düzenlenen konsere Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alpaslan Bostancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Havza Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen Konserde Sunuculuğu Ertaş Çoban yaptı. Koro şefi Koral Yüksel’in yönetimindeki THM Çocuk Korosu konserinde miniklerin performansı büyüklere taş çıkarttı. Program Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünde daha da anlam ifade ederek Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başladı.

Giriş konuşmasını Ertaş Çoban Havza Kültür ve Sanat Derneğine değinerek “Derneğin Sanatsever Öğretmenler, Esnaf ve Koral Yüksel öncülüğünde kurulduğunu yeni nesillere sanat ve kültürü doğru biçimde bilgilendirmeyi bu bağlamda yetişmiş bireyler amaçlamıştır. Yeni projelerle ileriki günlerde sizlerle olmayı diliyoruz. Derneğin henüz yeni olduğunu ve yetkililerinde bu derneğe destek olmaları halinde tiyatro, kültür ve sanat’ın gelişimini sağlamak istiyoruz.”

Havza Kültür ve Sanat Derneği Başkanı ve Koro Şefi Koral Yüksel derneğin Havzanın sosyal yaşantısına katkı sunmak için çalıştığını belirterek; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Cumhuriyetimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız ile böyle bir etkinlik yapmaktan mutluyuz.” Dedi.

Tek bölüm halinde gerçekleşen solo ve koro halinde yaklaşık iki saat süren konserde çocuklar, Türk Halk Müziğinin sevilen birçok eserini başarıyla seslendirdi. Uzun yıllardır gönüllerde yer eden Türk Halk Müziği'nin Karadeniz’den İç Anadolu’ya, Güneydoğu Anadolu’dan Ege’ye Anadolu'nun en güzel ezgilerini Şef Koral Yüksel yönetiminde seslendiren THM Çocuk Korosu, büyükleri aratmadı. Her yöreye ait Türküleri büyük bir ustalıkla söyleyen minikler dinleyiciler tarafından tam not aldı.

Konser sonunda koroyu tebrik eden Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Koro Şefi Koral Yüksel’e plaket takdim etti.

Başkan Özdemir;“Havza Kültür ve Sanat Derneğinin düzenlemiş olduğu koroyu beğendiğini ve başarılı bulduğunu Havza Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi kültür-sanat faaliyetlerinde de aktif bir performansla çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz bu konuda imkânlarımızı daha da arttırmanın üstün gayretini göstermekteyiz. Bu manada çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerle ilçemize kültür ve sanat yaşamına belediye olarak büyük katkı sağlıyoruz. Toplumumuzun ortak duygu, düşünce ve davranışlarını temsil eden Türk Halk Müziği’nin nesilden-nesile aktarılmasında sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz" diye konuştu.

Gecenin sonunda Öğrenci velileri adına ilçemiz esnaflarından Yunus Us teşekkür konuşması yaparak koro şefi ve dernek yönetimine çiçek takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İYİ Parti Havza İlçe Başkanı Abdullah Baş oldu
İYİ Parti Havza İlçe Başkanı Abdullah Baş oldu
Havza'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı
Havza'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı