Havza’da Sular Kesik Değil Yetersiz

Kurban Bayramının başlaması ile birlikte Havza’da su sıkıntısı yaşanmaya başladı. Mezarlıklar Bu Sene Temizlenmedi, Samsun Büyük Şehir Belediyesine tepkiler büyüyor.

Havza’da Sular Kesik Değil Yetersiz

Kurban Bayramının başlaması ile birlikte Havza’da su sıkıntısı yaşanmaya başladı.

Kurban Bayramı nedeniyle şehir dışından gelen Havzalılar yoğun bir şekilde memleket özlemiyle ilçelerine geldiler. Havza Nüfusunun yaklaşık 3 katına çıktığı ilçemizde bazı mahallelerde su kesintileri yaşandığı yönünde şikayetler artmaya başladı.

Samsun Büyük Şehir Belediyesine bağlı SASKİ’nin herhangi bir şebeke çalışmadığı öğrenilirken, suların artan nüfusla birlikte fazlalaşan su sarfiyatı nedeniyle yukarı kesimlerde kalan mahalle ve evlere su çıkmadığı yönünde oldu.

Havzalılar sorunlarını sosyal medyaya taşıdılar, Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanan Samsunlular Bir çok ilçede olduğu gibi Havza’da da vatandaş çileden çıktı.

Büyük Şehir Belediye Başkanı Mustafa Demir daha önceki açıklamalarda Samsun’un ve Havza’nın 50 yıllık su sorunun çözüldüğünü Çöl olsa bile Samsun Susuz kalmaz sözleri Sosyal Medya kanallarında kullanılarak, Ti’ye alan bu açıklamalara bayramların dahil olmadığı yönünde yorumlar yazıldı.

HER BAYRAM AYNI SENARYO

Her bayram aynı sorunun yaşandığını söyleyen vatandaş, “Her bayram aynı senaryo, koskocaman ilçede su yok! İnsanlar temel ihtiyaçlarını gideremiyor, sorun çözmek için o koltuklarda  oturan sayın yetkililer sorunu çözmek için ne yapıyor? Hiçbir şey!” sözleriyle duruma tepki gösterdi.

HAVZA ŞEHİR MEZARLIĞI AYRI MUAMMA

Her Bayram öncesi ilçe mezarlıklarına yapılan temizlik çalışmaları bu bayram yapılmadı. Şehir Mezarlıklarının Samsun Büyük Şehir Mezarlıklar dairesine bağlanması nedeniyle her bayram öncesi yapılan mezarlık temizliği bu bayram yapılmadı.

Samsun Büyük Şehir Belediyesi temizlik için ekip göndermediği için temizlik yapılmadığı öğrenilirken, kuruyan ot ve çalılar tehlikeye davetiye çıkartıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti