23 Nisan Resimlerini Cumhurbaşkanı, Bakan Ve Milletvekillerine Gönderdiler

Türkiye ve Romanya’dan okulların ortaklaşa yürüttüğü 3 eTwinning projesi katılımcıları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında yapmış oldukları ortak çalışma ile çizdikleri resimleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar ve milletvekillerine gönderdiler.

23 Nisan Resimlerini Cumhurbaşkanı, Bakan Ve Milletvekillerine Gönderdiler

Türkiye ve Romanya’dan okulların ortaklaşa yürüttüğü 3  eTwinning projesi katılımcıları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında yapmış oldukları ortak çalışma ile çizdikleri resimleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar ve milletvekillerine gönderdiler.

Sihirli Pencerem, Kukla Arkadaşlarım ve Ukulelem Elim Bestem Dilinde isimli 3  eTwinning projelerine katılan Türkiye’den 35 okulda 288 ve Romanya’dan bir okuldan 25 öğrencinin katılımı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışın 101. Yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında çizdikleri resimleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar ve milletvekillerine gönderdiler.

Proje Kurucu Okullarından Havza Vakıfbank Ortaokulu Anasınıfından 19 öğrenci kendi çizdikleri ve Romanya’dan yaşıtlarının çizerek dijital olarak göndermiş oldukları resimleri ilk olarak zarflara koyduktan sonra pullarını yapıştırdılar. Daha sonra ise zarfların üzerine el baskısı yaparak okula gelen posta görevlisine teslim ettikleri ve gönderen kısmında ‘Ulu Önder Atatürk'ün ülkelerin geleceği olan çocuklara armağan ettiği TBMM'nin açılış günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 101. yılı kapsamında minik öğrencilerimizin düşüncelerini aktardıkları resimleri proje öğretmenleri olarak siz değerli meclis üyelerine takdim ederiz. Sevgi ve saygılarımızla.

Uluslarası Türkiye ve Romanya ortaklı e Twinning Projeleri: Sihirli Pencere, Kukla Arkadaşlarım Ve Ukulelem Elimde Bestem Dilimde.’ Yazılı zarfları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar ve milletvekillerine ulaştırılmak üzere gönderdiler.

Proje kapsamında resim çizen öğrenciler resimleri Cumhurbaşkanı, Milli Eğitim Bakanı ve milletvekillerine gönderdiklerini belirterek; “ Zarfların içerisinde 23 Nisan için çizdiğimiz resimler var.” dediler.

Proje kurucusu Anasınıfı Öğretmeni Nevin Gürel ise yapmış olduğu açıklamada etkinliğin 3 e Twinning projesi katılımcıları ile birlikte düzenlendiğini belirterek; “ Çocuklarımıza 23 Nisan coşkusunu yaşatmak istedik. Bu bağlamda çocuklarımıza 23 Nisan ile ilgili hissettikleri ve istediklerini anlatabilecekleri resimler yapmalarını istedik. Kimi çocuklarımız bankaların yerine kendilerini koydu, kimi kendilerini balonlar ile ifade etti. Yapılan resimleri TBMM'nin açılışının 101. Yılını kutlamak için başta Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız ve Milletvekillerimize göndermek istedik. Bu çalışmadaki amacımız çocukların bu coşkuyu kalplerinde hissetmeleri. Romanya ve Türkiye arasında dostluğumuzu pekiştirdiğimiz bu etkinlikte 313 öğrenci 26 öğretmen yer aldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çevrim içi olarak düzenleyeceğimiz dev şölene davet niteliğinde resimlerimizi kendilerine göndermek istedik.”dedi.

Okul Müdürü Fikret Yavuz ise okul olarak  e Twinning etkinliğine okul öncesi sınıfı ile katıldıklarını belirterek; “Öğrencilerimiz Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101. Yılı etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz çizmiş oldukları resimleri Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Milli Eğitim Bakanımıza ve Sayın Milletvekillerimize göndermek istediler. Öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ise yapmış olduğu açıklamada 23 Nisan’nın Cumhuriyet tarihinin temelini oluşturması nedeniyle çok önemli bir gün olduğunu belirterek; “Ulusal egemenlik yönetim yetkisi ve hakkı bugünde millete verilmiştir. Millet kendi kendini yönetmek kaydıyla bu hakkı kendisi kullanır. Bu nedenle Cumhuriyetimizin temel kaynağı milli egemenliktir. Milletimiz bu hakkını vatanımızı ele geçirmek isteyecek iç ve dış düşmanlara karşı her zaman kullanacaktır. Bugünün bir başka özelliği de Ulusal Egemenlik Bayramı olarak kutlanan 23 Nisan çocuklara armağan edilmiş olmasıdır. Geleceğimizin ve egemenliğimizin teminatı olan çocuklarımızın  bayramını yürekten kutluyorum. TBMM'nin kuruluşunun 101. yılını kutladığımız bugünlerde sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik yeşermesi dileğiyle büyük Türk Milletinin bayramı kutlu olsun.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Havza’da kaza 2’si ağır 4 yaralı
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Bariyere Saplanan Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti