Ankara’nın Kalbindeki Bombalar
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

Ankara’nın Kalbindeki Bombalar

10 Ekim 2015'te Ankara ilinin Altındağ ilçesinin Ulus semtindeki Ankara Garı kavşağında düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ölümcül bombalı intihar saldırısı.

Patlamalar sonucunda 107 kişi hayatını kaybetti 500 yaralı.

20 Şubat 2016 Cumartesi, bomba yüklü araç, Genelkurmay, TBMM ve kuvvet komutanlıklarının yakınında 5 askeri servis aracının geçişi sırasında patlatıldı.

Saldırıda 28 kişi öldü, 61 kişi yaralandı.

13 Mart 2016 yanı geçen hafta Pazar günü Ankara Kızılay'da yaşanan terör saldırısında 37 kişi öldü, 70-80 yaralı.

Ülkemiz yıllardır PKK ile mücadele ederken şimdi birde canlı bombalı eylemler patlak vermeye başladı hem de ülkemizin başkenti olan Ankara’da.

Bir ülke düşünün daha kendi anayasasını hazırlayamamış ve parlamentodaki tüm siyasi partiler cekcaklarla gününü gün etmektedir. Bir ülke düşünün yaklaşık beş aydır sadece Ankara da yapılan bombalı eylemlerde yaklaşık 175 kişi hayatını kaybetmiş yüzlerce yaralı ve sakat kalan vatandaşımız var ve bu canlı bombalar sonucu istifa etmesi gereken içişleri bakanımız çıkmış yüzü kızarmadan hala açıklamalar yapıyor.

Düşünebiliyor musunuz İzmit-İstanbul köprüsü Halatın kopmasından kendisini sorumlu tutan 51 yaşındaki Japon mühendis Kishi Ryoichi, “Sorumlu benim” notu bırakarak intihar ederken bizim bunca masum vatandaşımız suçsuz yere hayatını kaybederken intiharı bırak üst kademede bir yetkili bu patlamalarda benim suçum ve ihmalim var deyip istifa dahi etmemiş ve görevden alınmamıştır.

                Fransa’da 13 Kasım 2015 tarihinde yaşanan terör eylemi sonucu insanlar ölmüş ve dünya devletlerinin başkanları ve yetkilileri terörü protesto ve Fransa’ya destek için Fransa’ya akın etmişlerdi. Girmeye canla başla can attığımız AB’li dostlarımız bizi yine yalnız bırakmışlar ve sadece Türkiye’ye taziye dileklerini sunarak olayı geçiştirmişlerdir.

                Biz ülke olarak AB’ye girmek için ve PKK elebaşı Öcalan’ı asmamak için idamı kaldıran bir ülkeyiz fakat ne terörü bitirebildik ne de Avrupa birliğine girebildik. Girmek için her türlü yasayı çıkardığımız AB ülkeleri ise PKK’ya maddi ve manevi desteklerini esirgememektedirler.

Cennet vatanımızın huzurunu bozan ve bozmaya çalışan şer odaklarına karşı bir an önce idamın geri gelmesi lazım. Dinimize göre nedir Allah’ın verdiği canı Allah’tan başka alacak yoktur evet doğrudur inanıyoruz ama dinimizde de kısasa kısas denen bir olay da vardır.

Sen geleceksin benim masum vatandaşımı katledeceksin ondan sonra paşa paşa hapiste yatacaksın. Bu patlamaların ucu kime ve hangi terör örgütüne gidiyorsa yakalanıp sorumlular dediğim gibi idam edilmelidir. Sadece bu patlamalarda değil, ülkemde haksız yere insanların canına kıyanlar, kadınlarımızın kızlarımızın, çocuklarımızın namusuna göz dikip onları hunharca öldürenler ve doğuda askerimize, polisimize kurşun sıkan teröristlere biran önce idam geri gelmelidir.

Ülkemiz hapishaneleri teröriste cennet değil cehennem olmalıdır. Olmalıdır ki o terörist bir daha hapse girmemek için kaçacak delik arasın.

                Halkından aldığı vergiyle HDP’ye ve onun vekillerine para yağdıran bir sistem ve o terör örgütüne giden paralarla da senin benim evladıma askerime polisime kurşun yağdıran bir parti ve onu destekleyen terör örgütü. Bu çapraşık sistem içerisinde ezilen insanımız.

                Bu işler vatan sağ olsun ölenlere rahmet geride kalanlara sağlık dilemekle geçiştirilmemesi lazım. Olayda ihmali olanlar muhakkak cezalandırılmalıdır.

 Allah devletimizi, milletimizi, birliğimizi, bütünlüğümüzü bozmak isteyen şer odaklarına fırsat vermesin ve bu olayları gerçekleştirenleri de Cenabı-ı Allah kahretsin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı