MHP VE BAHÇELİ
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

MHP VE BAHÇELİ

                       Ülkemiz 2002 yılından beri Ak Parti ve tek başına iktidarla yönetilmektedir.  Yani on dört yıldır ne MHP ne de CHP iktidara gelememiş ve bu parti liderleri de hala her seçimi kaybetmele-rine rağmen partilerinin başındadırlar. CHP genel başkanı kaset skandalı yüzünden görevini bıraktı, böyle bir skandal olmasa demek ki onunda liderliği bırakma durumu yoktu. Geçen on dört yıl zaman zarfında genel, yerel, Cumhurbaşkanlığı, referandum gibi bir sürü seçimler geldi geçti ve hepsinde de Ak Parti zaferle çıktı. Gelinen nokta da ülkemizin Cumhurbaşkanına diktatör yakıştırması yapanlar on dört yıldır hiçbir başarı elde edemeyenler arkalarına baktıkları zaman acaba herhangi bir başarı göstermişler midir? Cumhurbaşkanına diktatör diyenler acaba her seçimi kaybettikleri halde partilerinin başından ayrılmadılarsa acaba bunlar diktatör değil de nedir?

Demokrasiye inanıyorsanız ve partinizi iktidara taşıyamadıysanız ve puanınızı bir iki puan arttırdığınızı övünerek söyleyip başarı sayarsanız demek ki siz ülkeyi yönetmeye talip bir parti değilsinizdir. Ak Parti iktidarları öncesinde tavan tabanın sesine kulak vermediği için seçmenler çözümü Ak Parti de aramış ve bulmuştur. Bazılarına göre belki tam başarı bulunmasa da ülkemiz genel çoğunluk olarak Ak Parti’nin politikalarını tutmuş beğenmiş ve tabana kulak verdiği için bu partide her seçimde meyvesini almıştır. Ülkemizde güçlü bir muhalefet olmadığı için midir? yoksa muhalefetin seçmenlere yani tabana tam olarak sesini duyuramadığı için olsa gerek muhalefet Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan karşısında hep ezilmiştir.

Bu kısa açıklamaları yaptıktan sonra esas konumuz olan Meral Akşener ve MHP konusuna dilimizin döndüğü kadar değinmek isterim. Devlet Bahçeli devlet adamı, efendi, dürüst bir lider ve hatta MHP’ye tertip ve düzen getiren bir lider olabilir bu konuda Bahçeli’nin hakkını yememek gerekir. Fakat bir yerlerde bir eksiklik var Bahçeli ya halka kendini tam olarak anlatamıyor, ya tabanın sesine kulak vermiyor veya halkımız lider olarak Bahçeli’yi sevmedi ki bir türlü partisini iktidara taşıyamadı. 7 Haziran 2015 akşamı çıkan seçim sonuçlarını değerlendiren Bahçeli öyle bir konuşma yapmıştır ki bu onun sonu olmuştur. Bu tür konuşmayı daha önce de yapmış ve Ak Partiye ben asamadıysam sen as diye halka ip atmış ve onun etkisini epey zaman silememiştir. 

Aynı hatayı 7 Haziran akşamı yapmış ve tabanına sormadan tavanda bulunan 10-15 kişiyle fikir alışverişi yapıp “biz ya ana muhalefet yâda erken seçim istiyoruz” diye açıklama yapmış ve kendi sonunu hazırlamıştır.

MHP milliyetçi muhafazakâr çizgisinden uzaklaşmış oy aldığı Ak Parti seçmenini o akşam sayın liderin yapmış olduğu açıklama ile küstürmüştür. 

Akabinde yapılan seçimlerde de zaten gereken cevabı almıştır. 

Tabanın sesine kulak vermeyen MHP üst yönetimi mecliste partisini son sıraya oturtmuştur. 

Bahçeliye düşen görev 1 Kasım 2015 akşamı o tavandaki 10-15 arkadaşına sorup parti liderliğinden ayrılması idi fakat hala direnmektedir.

MHP bu ülkenin vazgeçilmez bir partisidir onun seçmenleri ve o partiye gönül verenlerin hepsi tavan dediğimiz 10-15 kişilik yönetime küsmüştür. Tavan tabana cevap verememektedir. 

Bu partide bir kan değişikliği gereklidir. Partiyi yıpratmadan, adliyelere şuraya buraya gitmeden Sayın Bahçeli biran önce çekilmelidir.

Parti de Koray Aydın, Sinan Oğan ve Meral Akşener adaylıklarını açıklamışlardır. Bunlar içinde halk nazarında en güçlü lider Meral hanımdır ve denemekte fayda vardır.

Meral Akşener dışındaki adayların yalnızca MHP’lilerin oyunu alacağını Akşener’in ise her kesimden ve özelliklede Ak Parti’den epey oy alacağını tahmin ediyorum.

Halkımız yıkıcı ve tabanın sesine kulak vermeyen partileri her zaman er veya geç dışlamıştır. 

Meral Akşener hanımefendiye bir şans verilmesi ve partiye bir reset yapılması kaçınılmazdır. 

Sayın Bahçeli; marifet kongre isteyen il başkanlarını görevden almak değil sizin bir an önce kenara çekilip ülkenin önünü açmaktır.  MHP tekrar Milliyetçi muhafazakâr çizgilerine dönmelidir. Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile elinize bir şey geçmez, geçse idi on dört yıldır her seçimi kaybetmezdiniz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak