İLÇEMİZİN  ANA SORUNLARI
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

İLÇEMİZİN ANA SORUNLARI

Hafta sonu Pazar günü ilçemiz Ticaret Odası toplantı salonunda Ak Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, Belediye Başkanı Murat İkiz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve Madeni İşler Esnaf Odasını temsilen ilçemizin ana sorunlarının tartışıldığı bir toplantı gerçekleştirdik.

Toplantıda ilçemizin kanayan yarası olan işsizlik ve onun bir numaralı çaresi olan Organize Sanayi ve ilçemizin ana gelir kaynağı ve Cenabı-ı Allah’ın ilçemize bir lütfu olan sıcak su termalimiz ağırlıklı gündem meselesi oldu. Toplantıda sayın vekilimize sekiz ana başlık halinde ilçemizin sorunlarını sunduk ve yapılamsı gerekenleri, 

anlattık. Şimdi bu sekiz başlığı sizlerle de paylaşmak ve birkaç konuyu irdelemek gerektiğini hissettim.

1)Organize Sanayi ve Bağlantı Yolu

Bu konu görüştüğümüz konular arasında başta gelen bir konu oldu. Çünkü gençlerimiz işsiz ve bu sebeple de ilçemiz sürekli göç veren bir ilçe haline gelmiş, evlatlarımız atasını evini terk edip gurbet ellerde yaşamak mecburiyetinde kalmaktadır. 2007 yılında kurulan OSB 9 yıldır bir türlü bir adım ileri gidememiş ve daha yeni alt yapı ihalesi yapılmıştır.    Geçen 9 yıl zaman zarfında neden olmadığını veya niye bu kadar geciktiğini bende 

anlamadım ve anlamaya çalışmaktayım. 

2)Küçük Sanayi Sitesine Kavşak Yapımı

Bu sorunda bu toplantıda gündeme geldi. Biz bu sorunun çözülmesi için Havza’ya gelen her siyasi parti temsilcisine Sanayi sitesi kavşak problemini söyledim ve söyleme ye de devam etmekteyim. Bu konu artık Havzamızın ana sorunu haline getirdik ve bize bu konuda yardım eden Ticaret Odası Başkanımıza teşekkür ediyorum. Toplantıda sayın vekilimiz dedi ki bu sorunu yol yapılırken niye çözmediniz sonradan bu işler zor olmaktadır dedi. 

Ve ben bu cevaptan sonra sustum kaldım, çünkü zamanında biz bunu belediye başkanımıza söyledik oda aynen şöyle dedi kavşak olacak olacak dedi ve biz kulağımızın üstüne yattık ama gördük ki olmadı ve şimdi biz sanayi esnafı ile birlikte tepiniyoruz kavşak yaptırmak için. “Ben ne diyeyim bir belediye başkanı esnafın derdini anlamazsa” ona bazı şeyleri anlatmak çok zor oluyor.

3)Otogar Kavşağı ( Ölüm Kavşağı)

Toplantıda ilçemiz otogar karşısına yapılan kavşakta gündeme geldi. Bu kavşağın bir benzeri başka yerlerde de var mıdır bilmiyorum her sene ölümcül kazaların yaşandığı ve her zaman maddi hasarlı kazaların meydana geldiği bu kavşağa bir an önce çözüm bulunması gerektiği söylendi. Bu kavşak küçük sanayi sitesi karşısına yapılacak kavşaktan bin kat daha tehlikeli bir kavşaktır. 

4)Sel Kapanı Buğday Pazarı İstinat Duvarı

İlçemiz buğday pazarı esnaflarının olduğu yer bilindiği üzere Vezirköprü tarafından gelecek güçlü bir selde sular altında kalacak bir bölge halindedir. 

Oradaki esnaflarımız bu sel durumuna maruz kalmamak için dere başına ileri bir yere sel kapanı yapılmasını istemektedirler.                                                                                                   Belki onlar olası bir selde Havza’yı kurtarırlar ama onların işyerleri sel altında kalır.

5)Havza’ ya Araç Muayene İstasyonu

İlçemizin esnafını bir nebze olsun rahatlacak bu sistemelede araçlar artık muayene için çevre ilçelere gitmeyecek ve dolayısıyla tüm esnafımız para kazanmış olacaktır.

Milletvekilimize ilçemizin genel ana sorunlarını aktardık, inşallah birdaha ki toplantımızda teferruatlı olarak yapılacak hizmetleri görüşme fırsatımız olacaktır.

Toplantıda ilçemizin diğer sorunlarıda gündemimizde konuşuldu ve tartışıldı.

Hoşcakalın

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak