ACISIYLA TATLISIYLA 2015
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

ACISIYLA TATLISIYLA 2015

Acısıyla tatlısıyla koskoca bir yılı daha geri bırakıp yepyeni bir yıla Cuma günü bismillah diyeceğiz nasip olursa.

Zaman hızla ilerliyor, çark dönüyor, hayat devam ediyor. 2015 yılı içerisinde kimileri sevindi, kimileri üzüldü, kimilerinin hayatlarında önemli gelişmeler oldu. Tüm bu yaşananlar içerisinde hepimiz için önemli olan sağlıktır. Sağlık malumunuz maldan mülkten daha önemlidir. Ne demiş atalarımız, “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.”

Paramız malımız mülkümüz ne kadar olursa olsun hepsinden önemlisi sağlık ve sıhhattir.

2015 yılı içerisinde bazı arkadaşlarımızı çeşitli hastalıklar dolayısı ile kaybettiğimiz, yatağa bağlı kalanlar ve koltuk değneğine düşenler oldu.

Ölüm hepimiz için er veya geç hepimiz için gerçekleşecek bir gerçek, lakin hastalık veya felç gibi durumlardan Allah hepimizi korusun. Yatağa bağlı kalan insanlara soralım bakalım milyarları mı istersin yoksa sağlık mı istersin diye. Tabii adam ilk önce sağlık isteyecektir. 

                Dünya üzerinde doğa kanunu her kesin hasta olma veya herkesin zengin olma gibi bir şansı yok, 2015 kimilerine hastalık, kimilerine sağlık, kimilerine zenginlik getirmiş olabilir, bunlar içinde en değerli olanı sağlık ve huzurdur. Yüce yaratı kimilerine mal mülk verir onunla imtihan eder, kimilerine hastalık verir onunla sınar.

Dinimizin bizlere emrettiği şu söz hepimizin kulaklarına küpe olması lazım

1-İhtiyarlık gelip çatmadan evvel gençliğin,

2-Hastalıktan evvel sıhhatin,

3-Fakir düşmeden evvel varlıklı olmanın,

4-Meşguliyetten evvel boş zamanın ve

5-Ölüm gelmeden evvel hayatın kıymetini bil.

Bu konuyla alakalı bu sözler üzerine bir şey söylemem gerek kalmadığını düşünüyor bu konuyu burada noktalıyorum.

                2015 yılında ilçemizde çok şükür doğal afet yaşanmamış ve ülke genelinin gündemine oturacak bir olay olmamıştır. 2015 yılına terör olayları ve birçok ünlü ismin aramızdan ayrılışları damgasını vurdu. En büyük gündemimiz ise 7 Haziran ve 1 Kasım tarihlerinde yapılan genel seçimlerle geçti koskoca bir yılın tamamı diyebiliriz.

2015 Yılında aramızdan iki tane Cumhurbaşkanı ayrıldı birisi Kenan Evren diğeri Süleyman Demirel bu iki liderde ülkemizde çeşitli dönemlerde ülke gündeminden hiç düşmeyen şahsiyetler idi.

Yine 2015 yılında bir sürü sanatçımızı ebediyete uğurladık bunlar Müzeyyen Senar, Erol Büyükburç, Kayahan, Zeki Alasya, Levent Kırca gibi birçok sanatçımızı kaybettik.

                2015 yılı tarihe belki de en çok seçimlerle damga vuracak bir yıl olacak, bilindiği üzere 7 Haziran seçimlerinde oluşan mecliste partiler anlaşamayınca Cumhurbaşkanı meclisi tekrar seçime götürme kararı aldı ve 1 Kasım tarihinde yapılan seçimlerde ülkemizi tekrar Ak Parti tek başına hükümeti kurma yetkisi verdi.

                2015 yılının en son gündem maddesi Rus uçağının hava sahamızı ihlal etmesi ile çıkan kriz ve Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmesi oldu. Türkiye malumunuz bu konudaki haklılığını birleşmiş milletler nezdinde ve uluslararası platformda ispatlamıştır.

Bu konu uluslararası bir konu olup bize düşen Türkiye haklıda olsa haksızda olsa ülkemizin arkasında durmaktır. Ama bakıyoruz ki bu konuda dahi bazı şahsiyetsiz insanlar ülkesini savunacağı yerde ülkesini eleştiren söylemlerde bulunmaktadır. Türkün Türk’ten başka dostu yoktur bunu herkesin çok iyi bilmesi lazım.

                Yine 2015 yılında terör alabildiğine devam etmektedir. Terör bu gidişle 2016 yılında da ülke gündeminden düşmeyeceğe benziyor, bu konuda inşallah güzel politikalar izlenir ve muhalefetle iktidar teröre karşı birlikte hareket ederler yoksa terörün biteceği yok.

                Son olarak şunu söylemek isterim Allah 2016 yılında devletimizi milletimizi her türlü doğal afetlerden, savaşlardan, terör belasından korusun diyor, Allah ülkemizin birlik ve beraberliğini hiçbir zaman bozmasın diyoruz.

 

2016 yılında sağlık, mutluluk ve huzurlu yıllar dileklerimi sunuyorum. Hoş cakalın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı