GAZETEMİZ 10 YAŞINDA
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

GAZETEMİZ 10 YAŞINDA

5 Aralık 2006 tarihinde büyük bir istek ve arzu ile yayın hayatımıza başladığımız günden bu güne kadar 9 yılımızı doldurduk ve 10. Yaşımızdan gün almaya başladık.

Zaman su misali akıp gitmektedir. Gazeteyi kurduğum gün hep düşünmüşümdür bu meslek çok meşakkatli ve özverili bir çalışma gerektiren bir meslek inşallah gazetecilik mesleğinde de ömrümüzün sonuna kadar sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde devam ettirmeyi yüce Mevla bize nasip eyler diye dua ediyorum.

            Yayın hayatına başlamadan önce bir ekip oluşturduk ve o ekiple beraber yayın hayatımızın 10. Yılındayız. Bu süreç zarfında çeşitli sıkıntılarımız oldu ama genel olarak hep başarılı olduğumuza inanıyorum. Bizim gibi küçük ilçelerde gazetecilik yapmak çok zor bir meslek, doğruları yazsan dahi bazıları tarafından yalancılıkla ve yalakalıkla suçlanırsın. Yalan yanlış yazsan bu seferde yaptığımız işin bir ciddiyeti kalmaz. Bizde gazete olarak bildiğimiz gerçekleri ve hakikatleri elimizden geldiği ve dilimizin döndüğü şekilde doğru bilgi ve belgeye dayanarak yazdık ve yazmaya da devam edeceğiz.

            Bugün mahalleleri ile birlikte yaklaşık 48.200 nüfusa sahip bir ilçede yazılı basın olarak tek gazete olmanın bilinci ve sorumluluğunu taşıyoruz. Bu sorumluluk ağır bir görevdir. Bizde 2006 yılından bugüne kadar hep işimizin başında olduk, gazetemizi okurlarımıza her hafta ulaştırmanın 10. Yılımızda haklı gururunu yaşamaktayız.

                        Gazetemize sahip çıkan siz Havzalı hemşerilerimiz hepinize özelliklede abonelerimize teşekkürü bir borç bilirim. İlçemizin yazılı basını olarak tek gazetesine sahip çıkıp her yıl vermiş olduğunuz abone paralarınızla da gazetemizin yaşamasına ve bu günlere ulaşmasında çok hakkınız vardır.

Ben gazetemizin yayın hayatına başladığı günden itibaren abone sistemini geliştirdim ve abonelerimize aksaksız bir şekilde gazetelerini her hafta Salı günleri ulaştırmaktayız.

            Yerel gazetelerin gelir kaynağı basın ilan kurumundan almış oldukları ihale duyurularıdır. Biz sadece buna güvenip bu işe başlamadık ve zaman içinde çeşitli özel ilanlarda alarak gelirlerimizi artırmaya çalıştık.

Gazetecilik bir ekip işidir, ilçemizin ajans temsilcileri ve gönüllü gazetecileri ile birlikte onlarında büyük özveri ve yardımseverlikleri de bu işe katılınca ekibimiz daha da güçlü bir hal almıştır. O arkadaşlarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum.

            Gazetemiz kurulduğu günden itibaren web sitesi ile de dünyada yaşayan tüm gurbetçilerimizin gözü kulağı olmuştur. Çağımız elektronik çağ, dijital çağ artık iletişimin son teknolojileri sayesinde herkes birbirine daha yakın. Dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımız gazetemizin web sitesi aracılığı ile ilçemizdeki haberlerden haberdar olmaktadırlar.

            Son olarak şunu belirmek isterim acısıyla tatlısıyla 9 yılı geride bırakıp 10. Yaşında gün alan gazetemizin bu günlere kadar ulaşmasında emeği geçen ekibim, gazetemizin aboneleri, bizleri hiç yalnız bırakmayan iyi veya kötü eleştirileri ile bizlere yol gösteren okurlarımız hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

            Ülkemizde savaşların olmadığı, kardeşkanının dökülmediği, doğal afetlerin yaşanmadığı, halkımızın huzur, mutluluk, bolluk ve bereketlilik içerisinde yaşadığı bir Türkiye özlemi ile 10. Yılımızda da bizleri yalnız bırakmayacağınız temennisi ile sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hoş çakalın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı