Uçak Krizi ve Ülkemiz
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

Uçak Krizi ve Ülkemiz

Ülkemiz 1 Kasım seçimleri sonrası huzura kavuştu derken birden bire Rusya uçağının düşürülmesi krizi ile karşı karşıya kaldı.

Geçen hafta içerisinde ülkemizin hava sahasını ihlal eden Rus hava kuvvetlerine ait bir uçağın ülkemiz tarafından düşürülmesi bizleri tüm dünyayı bir anda huzursuz etmeye başladı.

Konuyla alakalı olarak yetkili kişiler ülkemizin haklı olduğunu birleşmiş milletler nezdinde ve dünya kamuoyunda haklılığını ispatlamaya çalıştılar ve ispatladılar da. Yapılan resmi açıklamalarda ülkemizin hava sahasını ihlal eden hangi ülke olursa olsun aynı karşılığı bulacaktır diye haklılıklarını anlatmaya çalıştılar.

                Ülkemizi Suriye cehennemine çekmek ve ülkemizi savaşa sokmak için her türlü yolu deneyen çeşitli ülkeler var. Yıllar önce Irak’ı paylaşamayanlar şimdi Suriye’yi de paylaşamıyorlar ve bunun için her yolu deniyorlar bakalım göreceğiz sonunda Suriye’ye kim hâkim olacak.

Bizler her zaman “Allah’ım birliğimizi, beraberliğimizi bozma ve bozmak isteyen şer odaklarına da fırsat verme” diye dua ederiz. Suriye bizim sınır komşumuz Suriye’de yaşananlar nasıl ABD’yi, Rusya’yı, Çin’i Fransa’yı ve daha birçok ülkeyi ilgilendiriyorsa bizi ve bizim gibi Suriye ile komşu olan ülkeleri onların iki katı ilgilendirmektedir.  

Türkiye’yi bölmek ve bu bölgede güçlü bir Türkiye olmasını istemeyen şer odakları ve onların maşası olan PKK terör örgütü, ülkemizi parçalamak ve ülkemizi de Irak ve Suriye gibi karmakarışık bir ülke haline getirmek için uğraşmaktadırlar.

On üç yıldır ülkede tek başına bir hükümet bu ülkeyi iyi veya kötü yönetmekte idi seçim oldu koalisyon senaryoları başladı ve her parti kendini bir tarafa çekmeye başladı ülkemiz kargaşa ortamına doğru sürüklenmeye başladı ve tekrar seçime gidildi vatandaşımız her partiye biletini kesti ve herkes payına düşen dersi aldı. On üç yıldır ülkemizde tek başına iktidar olan Ak Parti tekrar ezici bir çoğunlukla tekrar iktidara geldi ve ülkemiz bölgesinde tekrar siyasi olarak güçlü bir ülke olduğunu kanıtlamış oldu dünya ülkelerine.

                Vatanını ve milletini seven kimse Türkiye’nin haklı davasında yine uçağı düşürdünüz diye hükümetimizi eleştiriyorsa ben bu insanlara bir şey demiyorum zaten vatandaşımız sandıkta bu insanlara gerekli cevabı vermektedir.

Ülke yönetmek aile yönetmeye benzemez, bakıyorsunuz medyadan takip ediyorsunuz bir olay Rusya ile bizi ne hale getirdi. Yok, efendim doğalgaz kesilecekmiş, Türkiye boğazdan Rus gemilerini geçirmeyecekmiş, Rusya ile ithalat ihracat duracakmış gibi birçok konular gündeme gelmektedir.

                Rusya ve dünya liderleri G-20 zirvesi için geçen haftalarda Türkiye’ye geldiler ve çok güzel samimi pozlar verdiler. Zirve bitti herkes ülkesine döndü Türkiye çok güzel bir misavirperlik örneği gösterdi, ama ne olduysa bir anda Rus uçağı hava sahamızı tüm uyarılara rağmen terk etmeyince düşürüldü. Rusya Işıdı vuruyorum diye bizim Türkmen kardeşlerimizi vurmaya başladı, Türkiye Rusya’yı uyarmasına rağmen Rusya’dan yapılan açıklama bize bu bölgeden terörist sızmaktadır oldu. Sevgili okurlarımız Suriye’de kimin kimi desteklediği, kimin kime silah desteği yaptığı hiç belli değil. Suriye artık bir bulmacaya benziyor çözülecek durumda değil, ülkeyi çeşitli guruplar esir almışlar her gün kan ve gözyaşı, Allah kolaylık versin.

                Burada yaşayan Türkmen kardeşlerimizin eşlerini ve çocuklarını Türkiye’ye teslim edip savaşmak için geri dönmeleri de ayrıca takdir edilecek bir durum. Bu insanlar da Türklük kanı olduğu bellidir, ülkesini vatanını milletini seven bir Türk zaten ölür de yine ülkesini terk etmez.

Öbür göçmenler gibi vatanını satıp kaçıp giden çapulculara benzemez benim Türkmen kardeşlerim, onlara helal olsun Allah yar ve yardımcıları olsun. Türkiye devleti de zaten bunlara her türlü yardımı yapacağından hiç şüphem yoktur.

                Allah devletimizi, milletimizi ve tüm Müslüman Türk kardeşlerimizi korusun, haklı da olsa haksız da olsa her zaman ülkemizin sınır davasında devletinin yanında olan liderler başımızın tacı olsun. Savaş çığırtkanlığı yapanları Allah ıslah eylesin, hiçbir millete Allah savaş nasip etmesin, ülkemizin birliğini bütünlüğünü bozdurmasın.

 

Savaşsız herkesin kardeşçe paylaştığı bir dünyada yaşamak dileğiyle, hoş cakalın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak