Bunda da bir “Hayır” Vardır
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

Bunda da bir “Hayır” Vardır

Evet, ülkemiz 7 Hazirandan beş ay sonra 1 Kasım seçimlerini de çeşitli spekilasyonlara rağmen demokratik bir ortamda sağlıklı bir şekilde, halkın sandığa yüksek oranda katılımı ile gerçekleştirmiş oldu ve ülkemiz için en hayırlısı olanı tercih etmiş oldu.

7 Haziran seçimlerinden önce ülkemiz on üç yıldır tek başına bir hükümetle yönetiliyordu ve 7 Haziran sonrası sandıktan sonuç partilere koalisyon yapmaları yönünde idi. Sandıktan çıkan sonuç Meclisteki hiçbir partiyi memnun etmemiş ve beş ay gibi bir zaman zarfında meclise giren partiler koalisyon konusunda anlaşamamış ve 1 Kasımda yapılmak üzere seçim hükümeti kurularak seçime gidildi ve her parti 7 Hazirandaki sonuçlara nasıl saygı duydularsa, 1 Kasımdaki sonuçlara da saygı duymak durumunda kaldılar.

Ak Parti beş aylık bir gecikme veya diğer bir deyişle rötarla tekrar tek başına hükümeti kuracak oyu alarak bir dört yıl daha ülkemizi yönetme hakkını kazandı.

Burada her siyasi parti sandıktan çıkan sonucu iyi okuyacaktır diye düşünüyorum. Demokrasinin gereği olan saygıyı ve olgunluğu göstereceğini ve istifa etmesi gerekenlerin kim olduğunu partililer artık bu son seçimle anlamışlardır diye umuyorum.

Bunda da bir hayır vardır diyen zatı muhterem, 7 Haziran sonrası basın açıklaması yapıp esip gürleyen ve zaten ülkeyi yönetmek gibi bir çabası olmayan zatlar ve görevden kaçan lider acaba 1 Kasım akşamı çıkıp ta niye basın açıklaması yapmadı anlamadım.  

7 Haziran sonrası partilerin koalisyon konusunda aldığı tavır seçmen tarafından çok güzel analiz edilmiş ve 1 Kasım’da halk her siyasi partiye gerekli cevabı sandıkta vermiştir. Milletimiz artık istediği partiyi vezir istediği partiyi rezil yapabilme gücüne sahiptir. Bu seçimde CHP oyunu korumuş MHP ve HDP ise tahmin edildiği gibi oy kaybına uğramış ve hiç kimse artık bu ülkede tek başına iktidar olması çok zor denen Ak Parti’den bu kadar oy patlaması olacağını düşünememiş ve araştırma şirketleri dahi çuvallamıştır.

Yenilen güreşçi güreşe doymazmış diye bir atasözümüz vardır ya, işte Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu aynı bu atasözündeki liderlerdir. 2002 yılından beri her seçimde başarısızlık gösterdiğiniz halde hala yine sağa sola kıvırtmanıza ne gerek var artık bu partilerin yakasından düşün ve sizin yerinize partilerinize yeni kanlar yeni yüzler gelsin.

Sizce MHP’nin 1 Kasım seçimleri öncesi tek başına iktidara gelme şansı var mıydı? Hayır. CHP’nin tek başına iktidara gelme şansı var mıydı? Hayır. Ak Parti’nin tek başına iktidara gelme şansı var mıydı? Vardı. Peki, halkımızın 7 Haziran seçimleri sonrası en çok istediği koalisyon hangisi idi, Ak Parti ve MHP koalisyonu idi değil mi ? Ama MHP lideri Bahçeli hatırlayın ne yapmıştı 7 Haziran akşamı teşkilatlara ve partililere danışmadan ilk akşam seçmen bize “ana muhalefet görevi verdi o olmazsa en erken seçim ne zaman olacaksa olsun” demişti değil mi. Sayın Bahçeli, sana halk ve seçmenlerin ana muhalefet değil yavru muhalefet te değil yavru muhalefetin yavrusu olma görevi verdi senin zaten başka yapacağın hayırlı işte yok. 1 Kasımda aldığın 80 vekil düştü 41’e bunda da bir hayır vardır yoluna devam edersin sanırım. Ey Bahçeli 7 Haziranda her kime danışıp ta gece yarısı yaptığın açıklama gibi, 1 Kasım akşamı da o çokbilmiş danışmanlarına sorup istifanı basman gerekirdi çünkü senin için de bu daha hayırlı olacaktı.

                Ülkemizi bir dört yıllığına yönetmeyi hak eden Ak Parti çıkan sonuçlardan umarım kendi payına düşen dersi de almıştır ve bundan sonraki icraatlarında bazı konularda ısrarcı olmadan yoluna devam edecektir diye düşünüyorum.

                İlçemiz açısından daha önceki yazılarımızda belirttim, mecliste bulunan iki partiden 1. Sıra vekil adaylarımız var yalnız bizim istediğimiz iktidar partisinden vekilimiz olması idi ve yine olmadı.

1 Kasım seçimleri öncesi 6-2-1 olur demiştim ve dediğimiz gibi de oldu. 7 Haziranda Ak Parti’den MHP’ye giden emanet oylar sayın büyük lider Devlet Bahçeli sayesinde tekrar Ak Parti’ye dönmüş oldu. Havza’da CHP çok az bir düşüşle oyunu korudu, MHP ise %20 lerden %12 lere düştü.

 

                Halkımız istikrar ve huzur istemektedir. Eline geçen fırsatı değerlendiremeyen partilere halkımız gereken dersi vermiştir. Ak Partiyi kazanmış olduğu bu zaferden dolayı tebrik ediyor ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak