1 KASIM’A BEŞ KALA
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

1 KASIM’A BEŞ KALA

Türkiye öyle veya böyle tekrar beş ay sonra bir erken seçime gidiyor. Ülkemiz Cumhuriyet tarihinde ilk defa siyasi partiler anlaşamadığı için bir erken seçim kararı ile ve kurulan seçim hükümeti ile seçime gitmektedir.

Yaşadığımız süreçte olanlar oldu ve suçun sahibi yok her siyasi parti bakıyorsun meydanlarda görsel medyada, sosyal medyada yaptığı açıklamalarla birbirlerini suçlayıcı açıklamalarda bulunuyorlar.

80 milyona yaklaşan nüfusuyla ve devasa sorunlarıyla boğuşan ülkemiz birde hükümet kuramama gibi bir sıkıntı yaşadı ve yaşamakta.

Ülkemiz dört tane liderin siyasi hırs ve menfaatleri yüzünden tekrar bir seçime gidiyor. Önümüzdeki Pazar günü hepimiz sandık başına gideceğiz ve irademizi ortaya koyacağız. 1 Kasım seçimlerinde tekrar koalisyon çıkarsa ben merak ediyorum ne olacak acaba tekrar mı seçime gideceğiz belli değil. Baktığım ve izlediğim kadarıyla her parti yine aynı düşünce ve davalarını savunmakta kimse ben suçluyum demiyor suçun sahibi herhalde vatandaş.

Genel olarak halkımız arasındaki kanı meclise giren dört partide barajı aşıp tekrar meclise girecekleri doğrultusunda, diğer bir kanıda Ak Parti ve CHP oylarını arttırır MHP        ve HDP ise bu seçimde oylarında düşüş olur diye konuşulmakta, bazılarına bakarsanız da Ak Parti tek başına tekrar iktidara gelir düşünceleri var.

                Türkiye Cumhuriyeti etrafı atmacalarla dolu bir ülke, etrafımızda ve coğrafyamız uzaklarında bir sürü ülke leş kargaları gibi beklemektedir. Türkiye biran önce karışsa ve iç savaş çıksa diye bekleyen leş kargaları ile doludur. Bunu hepimiz bilmekteyiz en çokta bizi yöneten liderler bilmekte fakat iş koalisyon kurmaya gelince herkes birbirini suçlamaktadır.

Türkiye haritasına baktığımızda her milletten insanlar bulunmakta ve halende bir sürü mülteciyi dinine, milliyetine bakmaksızın içine almaktadır. Biz millet olarak vatansever ve hayırsever bir milletiz. Allah ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmasın bozmak isteyenlere de bu fırsatı vermesin çünkü Türk milletini topraklarında kabul edecek bir millet bulamazsınız.

Bu ülke sizce böyle vatansever ve hayırsever ekmeğini her milletle paylaşan bir millet olmasına rağmen bu parti liderleri neden paylaşma kültürünü başaramadılar ve neden ülkem değil de siyasi çıkar ve emellerim diyorlar anlamadım. Yeri geldiği zaman kardeşlik milli birlik naraları atanlar iş ciddiye bindiği zaman bir birlerinin kuyusunu kazmaya çalışıyorlar.

Yazık değimli bu seçim masraflarına ülkemizin ekonomisi zaten rüzgarda bile dalgalanan bir ekonomi Dolar, Euro, Altın aldı başını gidiyor iş adamları önünü göremiyor, ülkemizi canlı bombalar ve teröristler sarmış ve siz parti liderleri bir araya gelemiyorsunuz siz samimi değilsiniz samimi olsanız ülkemiz bu sıkıntıları yaşamaz. Halkımıza bu sıkıntıları yaşattığınız için hepiniz sorumlu ve suçlusunuz.

                1 Kasım seçimlerine giderken bakıyorum ne vatandaşımızda heyecan var ne partilerde heyecan var. Vatandaşımız artık mitinge, asılan flamalara itibar etmiyor çünkü seçmeni basit şeylerle kandıramazsınız hepiniz yalancısınız.

7 Haziran seçimleri öncesi herkes kendi vekiline sahip çıksın diye çok uğraştık ama istediğimiz derecede ilçemizde vekillerimize sahip çıkılmadı. Bu seçim hiç vekillerimize sahip çıkılacağı kanısında değilim çünkü beklentisi olan insanlar küskün ve kararsız bir şekilde seçimde kime oy vereceklerini düşünmekteler. 7 Haziranda ilçemizde CHP ve MHP’nin almış olduğu oyların toplamı Ak Partinin almış olduğu oy kadar yok idi. Vekilimiz olduğu halde bu sonuç çıkan ilçemizde 1 Kasımda MHP ve HDP’ye giden oylarda Ak Parti yönünde kaymalar olacağı gözükmektedir.

 

1 Kasım sonrası tekrar bir analiz yapmak dileğiyle diyor, seçimin ülkemiz ve ilçemiz için hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan diliyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak