Ülkemiz ve Terör
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

Ülkemiz ve Terör

7 Haziran sonrası yaşadığımız olaylar sanki birilerinin dört gözle şu tek başına iktidar düşsünde biz ne yapacağımızı biliriz der gibi bekleyenlerin cirit atmaya başladığı ortamı yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz.

Ülkemizi karıştırmaya çalışan çirkin insanlar alçak insanlar akla gelmedik saldırılara başladılar. Bir taraftan PKK terör örgütü ile mücadele eden devletimiz bir taraftan da canlı bomba eylemcileri ile mücadele içinde. Ülkemizi karıştırıp insanları birbirine düşürmek isteyen şer odakları geçen hafta Cumartesi günü ‘Emek, Barış ve Demokrasi’ mitingi için Ankara Garı yakınlarında toplanan kalabalığın arasında iki ayrı patlama gerçekleştirdiler.

Patlama sonrası en son durum itibari ile 95 ölü ve daha yoğun bakımda olan yaralılar var sayı artabilir ülkemizde üç günlük yas ilan edildi.

Bugünlere geldiğimizde hepimiz acaba bu alçakça saldırıyı kim yaptı veya yaptırdı diye suçlu aramaya başladık ve işi bakıyorum televizyonlarda izliyorum çeşitli yönlere çekenler çok.

Hepimiz her şeyi çok iyi biliyoruz suçluyu hemen ilan ediyoruz, sabretmesini bilmiyoruz olay aydınlatılmadan canlı bombanın kim olduğu çözülmeden suçu bir yerlere yıkmakta üzerimize yok.

            Suruç’taki canlı bomba ve Ankara’nın kalbindeki canlı bomba ile yapılan eylemler ülkemizde ki güvenlik zaafını gözler önüne sermektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Osmanlı İmparatorluğundan başlamak üzere bu günlere kadar hep yardımsever, kapılarını herkese açan, ekmeğini dinine ırkına bakmadan her kesimle paylaşan bir büyük devlet olması ile tarihte yerini almıştır ve hala da almaktadır.

Suriye sınırımızı sonuna kadar açtık en az iki milyon mülteci ülkemize giriş yaptı ve sorgusuz sualsiz savaştan kaçtıkları için ülkemize girdiler ve çeşitli ülkelere geçiş yaptılar. Ülkemize giren bu insanlar ajan mıdır, canlı bomba mıdır, Işıd mıdır, PKK mıdır demedik hepsini içimize aldık ve sonuç ortada.

            Yardıma muhtaç insanlara yardım etmek çok güzel ama eli kolu sağlam, bir domuzu devirebilecek güçte insanların vatanını, ülkesini terk etmesi de hiç şık olan bir davranış değildir. Avrupa ülkeleri bakın bizim gibi değiller kapılarını sonuna kadar açmadılar sınırlı sayıda mülteci, işe yarayan mülteci ve kayıt altına alarak insanları sınırlı sayıda alıyorlar.

Bizim aldığımız insanlar hep yardıma muhtaç sefil ve her an kendisini canlı bomba için satabilecek derecede olan insanlar. İşi, evi, yurdu, aşı olamayan sefil bir şekilde yaşayan insan zaten ben bu dünyada açlık ve sefalet içindeyim hiç olmazsa ailem ve yakınlarım refah içerisinde yaşasın deyip kendini para için satabilecek canlı bomba olabilecek insanlardır.

Ülkemiz bir kasımda seçime gidiyor ve bu seçime canlı bomba eylemleri, her gün gelen şehit haberleri gölgesinde gidiyor. Bu kanlı terör örgütlerinin amacı 1 Kasım seçimlerini yaptırmamak olsa gerek.

Siyasi parti liderlerinin şahsi çıkar ve menfaatleri yüzünden yapılacak olan erken seçim yüzünden bir sürü vatandaşımızı kaybettik, bir sürü askerimizi ve polisimizi yitirdik bunların sorumlusu bizi yönetmeye talip olan siyasetçilerdir.

Her millete kapısını açan, ekmeğini suyunu paylaşan koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti iki üç tane siyasetçi yüzünden ve onların siyasi çıkarları yüzünden dört aylık bir zamanda ne durumlara geldi siz halkımızın takdirine bırakıyorum.

Çorumda Kemal Kılıçdaroğluna şehit yakınlarının gösterdiği tepkiyi hatırlayalım ne diyor vatandaş siyasetçilere “Niye bir araya gelemiyorsunuz, sen geliyorsun onları suçluyorsun, onlar geliyor sizi suçluyor yeter artık.” Diye tepkisini gösterdiler.

 

Bu tutum tüm siyasi parti liderlerine aynı olması lazım olsun ki onlar her ortamda rezil olsunlar ve hata yaptıklarını ve bunca insanın ölümüne sebep olduklarını iyice kemiklerine kadar hissetsinler.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı