HAVZA-VEZİRKÖPRÜ BÖLÜNMÜŞ YOL YAPIMI “ZAMANINDA MÜDAHALE ÖNEMLİ”
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

HAVZA-VEZİRKÖPRÜ BÖLÜNMÜŞ YOL YAPIMI “ZAMANINDA MÜDAHALE ÖNEMLİ”

Uzun yıllardır Havza-Vezirköprü arası bölünmüş yol yapılması için mücadele eden Vezirköprülü siyasetçiler, bürokratlar ve meslektaşlarımızın sürekli gündeme getirdiği yolun yapılması mücadelesi nihayet meyvelerini verdi ve Havza-Vezirköprü arası bölünmüş yol yapım ihalesi gerçekleşti.

İlçemizde yıllardır yaşanan siyasi kısır çekişmelerden dolayı bazı meseleleri zamanında yapılacak müdahalelerle çözülmesi gerekirken çözemedik ve o sorunlar halen devam etmektedir.

HAVZA OTOGAR ÖLÜM KAVŞAĞI

İlçemiz bilindiği üzere Karadeniz giriş kapısı ve önemli bir noktadadır. İlçemizin içinden geçen Karadeniz otobanı alt veya üst geçit ikisinden biri olacaktı ve tercih olarak su baskınına karşı ideal olan üst geçit tercih edildi. Üst geçit yapıldı ama eksik yapıldı. Neden diye sorarsanız şimdi otogar kavşağındaki karmaşayı yaşanan kazaları, ölen insanlarımızı her zaman yazıp çiziyoruz, en son yaşadığımız yaklaşık 10-12 aracı ezen bir tır vakası yaşadık ve bu otogar kavşağı artık ÖLÜM KAVŞAĞI gibi anılmaktadır. İnsanlarımız kırmızı ışıkta dahi güvende olmadıklarını görmektedir. Birde otoyol kenarındaki yan yollar sürücülerimizin kafasını karıştırmaktadır.

Buraya yapılan üst geçin Havzamızın Ankara istikametinden girişteki Beyaz Kent Kooperatif i evlerine kadar uzatılıp üst geçit oradan başlamalı idi. Bu şekilde yapılsa idi ÖLÜM KAVŞAĞI dediğimiz otogar kavşağında bu zaman kadar hasarlı ve ölümlü kazalar olmayacaktı. Halen zaman geçmiş değildir ilçe başkanı ve Belediye başkanı ve sivil toplum kuruluşları ile uyumlu bir ilçe bu sorunu çözebilir. Samsun Canik’te yapılan üst geçit bu olaya en güzel örnektir.

SANAYİ SİTESİ KAVŞAĞI

Bu sorunda zamanında yapılamayan bir müdahaleden kaynaklanan sorundur. Eski sanayi sitesine Samsun istikametinden gelen araçların girmesi için ya Sözenler semavere gelmeden alt geçidi bulabilirse, büyük kamyon ve tırlar dönebilirse oradan veya Havza merkeze gelip tekrar yan yoldan sanayiye ancak ulaşabiliyorlar. Oda başkanlığım döneminde gerekli yerlere müracaat ettik, hatta yol yapılırken bile müdahale ettik fakat siyasi gücümüz olmadığı için ilçedeki ikilik yüzünden sanayi kavşağı yaptıramadık. Burada da siyasetin kurbanı olduk. Sonradan Milletvekili C.Yılmaz Demir’le beraber Karayolları bölge müdürlüğümüze gittiğimizde müdür beyin bize bu yol yapılırken neredeydiniz demesi karşısında belediye başkanımızda vardı ve susmak zorunda kaldık.

ÇAKIRALAN KAVŞAĞI

Bu sorunda zamanında yapılamayan müdahaleden, siyaseten ikiliklerin yaşandığı bir döneme rasgelen sorundur. Bahsettiğim yer 25 Mayıs küçük sanayi sitesinin oradaki Mahallelere gidiş yolu. İlçemizin 50-60 köyüne ulaşımın sağlandığı Havza-Çakıralan kavşağı olarak bildiğimiz yolu da yaparken siyaseten yaşanan ikilikler yüzünden rezil bir şekilde yapılmış ve halende o şekilde devam etmektedir. Çakıralan tarafından gelen araçlar nizami bir şekilde Samsun’a veya Hastaneye gitmek için aşağıda bulunan Havza’ya dönüş kavşağına kadar inip ondan sonra Samsun istikametine gitmektedirler. Hâlbuki oraya yapılacak bir kavşak veya üst geçit bu zamana kadar sorunu çözecekti ama buda zamanında yol yapılırken yapılamayan bir sorundur. O tarafa giden mahalle muhtarlarımızda olmuşlar bir kuzu ne bir eylem, ne bir protesto yapıp sorunu gündeme getirmediler zaten.

HAVZA-VEZİRKÖPRÜ BÖLÜNMÜŞ YOL YAPIMI

Şimdi ilçemizde gördüğüm kadarıyla siyaseten birlik ve bütünlük var bunun meyvelerini geçte olsa almamız gerekir. Birlik ve beraberlikten güç kuvvet doğar kazanan ilçemiz olur. İktidarın İlçe başkanı ve belediye başkanı bir ve beraber aynı dili konuşurlarsa ilçemizin çözülmeyecek sorunu kalmayacaktır diye düşünüyorum. Bu vesile ile yapılacak olan Havza-Vezirköprü yoluna eklenen Çakıralan kavşağı ve Hastane kavşağının iyi takip edilip gerekli müdahalelerin zamanında yapılması gerekir diye gerekli siyasetçilere ilettim ve bunların takipçisi olacağımızı belirttim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak