Güle Güle; Avukat Murat İKİZ, Hoş Geldin; Avukat Sebahattin ÖZDEMİR
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

Güle Güle; Avukat Murat İKİZ, Hoş Geldin; Avukat Sebahattin ÖZDEMİR

Evet, kıymetli okurlarımız uzun bir maraton sonrası Türkiye de Mahalli idareler seçimlerini tamamladık ilçemizde de çok şükür kazasız belasız bir seçim yaşadık.

Mazbatalarını alan Belediye Başkanı ve Muhtarlar görevlerine başladılar hepsine başarılar diliyorum. Alamayanlar var onlara da en kısa zamanda almalarını temenni ediyorum.

Güle Güle; Avukat Murat İKİZ

                2004 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Ak Parti adına Havza Belediye başkanlığını kapan Murat İkiz, Mart 2019 seçimlerine kadar üç dönem bu koltuğu kimseye vermeden günahıyla sevabıyla görev yaptı. Yani 2004 yılında doğan bir çocuk şuanda on beş yaşında genç delikanlı oldu o zannederdi belediye başkanı hep Murat İkiz.

Bir yerde idareci olmak çok zordur kimseyi memnun etme gibi bir şansınız yoktur kulağınızı tıkayıp kendi bildiğiniz doğrular üzerine işinizi yaparsanız başarılı olursunuz. Tabii bazen de halkın sesine kulak vermek gerekir. İlçemize belediye başkanı seçilenler hep ilçemize taş üstüne taş koymak için çalışıp çabalamışlardır. On beş yıldır Ak Parti iktidarları sayesinde koltuğu kaptırmadan ilçemiz tarihinde üç dönem üst üste belediye başkanı seçilerek tarihin kayıtlarına düşülmüştür.

İlçemizde işsizlik sorunu haricinde çözülmeyen sıkıntımız olmadığını tahmin ediyorum. Murat İkiz her zaman güler yüzlü, düğün, cenaze, açılış davet kaçırmamış bir başkandı. İlçemizin sokakları, kaldırımları çamurdan tozdan bu üç denemde kurtulmuştur. İlçemize su arıtma tesisi, katı atık arıtma tesisi, gençlik merkezi binası, halı saha,1. ve 2. Etap TOKİ, spor sahası, yeni hastane, fizik tedavi merkezi, doğalgaz ve aklıma gelmeyen bir sürü tesis hep bu dönemde yapılmıştır. Eksileri de ilçemizde satılmayan mülk ve arazi kalmayışıdır. 

                Murat başkan eşini, çocuklarını ihmal ederek hep Havza için var gücü ile çalışmış mesai kavramı nedir bilmemiştir. Siyasete giren insanların karnı geniş olması lazım bazen küfür, bazen yalan, bazen hakaret bunlar bir siyasetçinin karşılaştığı sorunlardır. Murat başkan yeri geldiğinde bunları duyumsamazlıktan gelmiştir.

Murat başkan inatçı kimliği ile de öne çıkmıştır, bir insana kafayı taktıysa veya bir iş yapılması gerekiyorsa kolay kolay o işin peşini bırakmamıştır. Bazıları için kapıdan kovsan bacadan girer sözü Murat başkan için geçerli olan bir sözdür. Başkanda olsa lisanını ve kendine has konuşmaları ile halkımız arasında bazen alay konusu olduğu halde takıntı yapmamış yoluna devam etmiştir. Velhasıl her zaman halkın içinde olmuştur. Son olarak belediye başkanlığını devir sırasında 10 milyon borçla belediyeyi devrettiğini ve diğer ilçelerimiz içerisinde en az borcu olan belediye olduğumuzu açıkça söylemiş ve görevi törenle yeni başkana devretmiştir. Kendisine ilçemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı gazetemiz adına teşekkür eder bundan sonraki hayatında başarılar dilerim.

Hoş Geldin; Avukat Sebahattin ÖZDEMİR

Eski başkanımızla ilgili bazı gerçekleri dilimizin döndüğü şekliyle yazdık şimdide yeni başkanımız oda Avukat olan Sebahattin Bey hakkında birkaç sözler yazalım. İlçemizin yakinen tanıdığı oda siyasete uzak olmayan Ak Parti Havza kurucu ilçe başkanı olan ve bir zamanlar Ak Parti Samsun Milletvekili aday adayı da olan ve halen de ilçe başkanı iken istifa edip Cumhur ittifakı Havza belediye başkanı adayı olan bir kardeşimiz.

Kendisi konulara vakıf neyin ne olduğunu, kimin ne olduğunu, ilçemiz için ne yapılması gerektiğini bilen ilçemizde Avukatlık bürosu bulunan bir arkadaşımız ve belediye başkanımız.

Yükü ağır en başta yaklaşık 10 milyon gibi bir borçla göreve başlıyor ve bu borçla beraber ilçemizde yapılması gereken projeleri seçim beyannamesinde ortada. Tabi ki en büyük talep işçi alımı konusunda oldu ve olacak. İlk önce kendi ekibini oluşturup, belediye de sıkı bir tasarruf ve disiplinle başlayıp yoluna devam edecek. Tabiki şu kadar borcumuz var deyip ben bir şey yapamam deme lüksü de yok. İlçemizin alt yapı, süt yapı sorunu köylerimiz haricinde yok, köy yollarımız berbat onu da büyükşehir belediyesine atacak yapılacak iş en önceliğimiz HAVZA ORGANİZE SANAYİ bölgesinin bir an önce faaliyete geçmesi ve istihdam ortamının açılması yoksa işçi alımı konusunda çok başı ağrır.

Yeni muhtarlar göreve başladı bunların seçmenlerine belediye adına vermiş olduğu sözler var bunlarda masaya yatacak. Yeni başlayan süreci gazetemiz olarak takip edeceğiz, iyi olanları iyi yanlış olanları yanlış deyip başkanımız Sebahattin beyi ve ekibini beş yıllık dönemde takip edeceğiz. Kendisine bu zor görevinde başarılar diliyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak