Gazetemiz 13 Yaşında
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

Gazetemiz 13 Yaşında

Kıymetli okurlarımız gazetemiz 25 Mayıs’ın kurulduğu günden bu güne on iki yıl geride kaldı ve on üç yaşına bastı. 5 Aralık 2006 tarihinde yayın hayatına başlayan gazetemiz bugün itibari ile on üç yaşındadır. Zamanın su gibi aktığı yılların nasıl geçtiğini anlamak çok zor. Geri dönüp bir baktığımızda on iki yıl geride kalmış.

Malum çağımız iletişim ve sosyal medya çağı ve buna yak uydurmak zorundasınız. Sadece haftada bir gün gazete basmakla olmuyor. Basılan gazeteyi sosyal medya aracılığı ile ilçemiz dışına ve hatta ülkemiz dışına yaşayan insanlara da ulaştırmak gerek. Bizde çağa ayak uydurmak ve ilçemizde olan biteni geniş kitlelere ulaştırmak için gazetemizin web sitesi ve kendi kişisel facebok sayfamdan her hafta gazetemizi sosyal medyada paylaşıyoruz. Bu hizmet sayesinde de ilçemiz dışındaki gurbetçilerimize de ilçemizdeki haberleri aktarmış oluyoruz.

Küçük ilçelerde medya zordur, çünkü herkes birbirini kimin ne olduğunu bilir. Bizim kurulduğumuz günden beri ilkemiz yalan ve kaynağı belli olmayan haber yapmama gibi bir prensibimiz vardır. Geçen on iki yıl içerisinde çok şükür kimseyle bir kavgamız ve mahkeme davamız olmamıştır. Tüm resmi kurumlarla uyum içerisinde çalışmışızdır. Bu zaman zarfında belediye başkanı ve beş kaymakamla mesaimiz oldu ve çok şükür hiçbir sıkıntımız olmamıştır. Tarafsız ve objektif haber yapmaya çalışmaya elimizden geldiği kadar dikkat ediyoruz.

Tüm küçük esnafların yaşamış olduğu sıkıntıları medya olarak bizlerde yaşamaktayız gün geçtikçe hayat şartlarının zorlandığı bir ortamda yaşıyoruz. Yaşadığımız ekonomik kriz tüm vatandaşlarımızı esnaflarımızı zora sokmuştur. Ülkemizde her ürüne yapılan yüzde yüzlük zam bizim sektörde daha çok olmuş ve zor şartlara rağmen yine de ülkemizi ve işimizi severek yayın hayatımıza devam etmekteyiz. Bizim insanımız şükretmesini bilir azı aza, çoğu çoğa şükreder ve hiçbir zaman Fransa’daki gibi sokaklara dökülmez. Biz ülke olarak darbelere ve ekonomik krizlere alışık bir milletiz vatanımıza devletimize sahip çıkarız çünkü gemi battığı zaman hepimiz gemiyle birlikte boğulacağımızı biliriz.

05 Aralık 2006 yılında ilk sayımızı hazırlarken heyecan dolu idik aradan on iki yıl geçti aynı heyecan ve özenle mesleğimizi devam ettirmekteyiz. Her işte olduğu gibi bizim işimizde de dikkat, istikrar, ekip çok önemlidir. Yaptığınız işin ciddiyetini iyi bilmek zorundasınız cüzi miktarda bir fiyata satarak gazeteden gelir etmek ve reklamla yayına devam etmek zordur. Gelişen teknolojiye yenilmemek için sürekli yeniliklere ayak uydurmak zorundasınız. Hafta da bir yayınlanan gazetemizin on iki yıl içerisinde dini tatiller hariç çıkmadığı gün olmamıştır.

Geçen yıllar içerisinde ister istemez bazen bilerek veya bilmeyerek üzdüğümüz insanlar olmuştur ama hiçbir zaman olayı ileri boyutlara götürmeden karşılıklı iyi niyet çerçevesi içerisinde çözmenin gayretinde olmuşuzdur.

                Bu zamanda artık herkes gazeteci olmuş çünkü bakıyorsunuz bir kaza, cenaze, kavga, intihar haberi olduğu zaman insanımız elindeki telefonla sosyal medyadan paylaşarak gazeteden önce haberdar olmaktadır. Bu şartlarda işimiz bir nebze olsun kolaylaşmış fakat herkes gazeteci olduğu içinde kimin ne olduğu belli olmamaktadır. Dedim ya zaman teknoloji çağı bizde ona ayak uydurmak zorundayız.

                Kuruluş tarihimizden bu güne kadar ekip olarak çalıştığımız arkadaşlarıma, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen kurum, kişi ve okurlarımıza teşekkür ederim. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bizleri yalnız bırakmayan değerli dostlara, sosyal medya aracılığı ile tebriklerini ileten okurlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Allah ülkemiz ve ilçemizdeki huzur ve refahı bozdurmasın, birlik ve beraberliğimizi bozmk isteyenlere de fırsat vermesin diyor sağlıklı günler diliyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak