AK Parti – MHP İttifakı
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

AK Parti – MHP İttifakı

Ülkemizin gündemi son günlerde MHP-Ak Parti yaklaşması. Hepimizin sosyal, görsel ve yazılı medyadan takip ettiğimiz olumlu veya olumsuz görüşler bildirdiğimiz bir durum olarak son zamanların bayağı konuşulan konusu oldu.

2019 seçimlerinde Partili Cumhurbaşkanlığında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alan MHP, yerel ve genel seçimlerde ittifakla beraber hareket etmek için kolları sıvayıp liderlerin görüşmesi sonrası her iki partiden oluşturulan üçer kişilik komisyonların çalışması sonrası orta bir yol bulup 2019 seçimlerine hazırlık yapmaya başladılar.

Coğrafyamız hiçbir zaman rahat ve huzurlu bir yemek yiyemeyeceğimiz bir coğrafya hal böyle olunca da ülkemiz üzerine çeşitli tuzaklar Osmanlıdan bu güne kadar hala devam etmektedir. Malumunuz dijital ve medyatik bir çağda yaşıyoruz ve dün söylenen sözler ile bugün söylenen sözler anında arşivlerden çıkarılıp sosyal ve görsel medya üzerinden hemen yayınlanıyor. Siyaset sanatı gerçekten farklı bir olay bir sözü söylediğiniz zaman çok dikkatli olmanız gerekir belirli bir zaman sonra bakıyorsunuz ki o sözler suratınıza çarpılıveriyor. Ne demişti rahmetli Demirel “siyasette dün dündür bugün bugündür” gerçekten de böyle. Ak Parti de bakanlık yapanlar dün ne demişlerdi bugün ne yapıyorlar, Bahçeli dün Ak Parti ve genel başkanı için neler söylemişti bugün nerede, Erdoğan dün Bahçeli için neler söylemişti bugün hangi noktada, bunun gibi bir sürü insan siyaset, sanat, spor hepsi bazen söylediklerini zamanı gelince unuturlar.

Her şeyde bir hayır olduğu gibi bazen şerde de hayır olduğunu öğrendik. 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ülkemize kaos yaratmak isteyen şer odakları ve onların maşaları umduklarını bulamadılar ve vatandaşlarımızın kanlarıyla ve canlarıyla engellenen darbe teşebbüsü sonrası siyasette genel konu “söz konusu vatansa gerisi teferruattır” sözü hakim oldu ve yeni kapıda gerçekleşen darbeye karşı mitinginde parti gözetmeksizin hep birlik olundu ve bu ruh halen “MHP ile Ak Parti arasında devam etmektedir.”

Her iki siyasi parti hatalarından ders alarak ortak bir noktada buluşmanın “ben değil ülkem için olması gerektiğini iyice anladığını bu darbe girişimi vesilesiyle öğrenmiş olsa gerek” çünkü siyaset çok kirlenmişti birisi ben istediğimi yaparım havasında idi, öbürü başka havalarda idi ama baktılar ki az kalsın ülke gidiyordu ve herkesin başına bir taş düştü ve doğru yolu bulduklarına inanıyorum. Her iki partinin seçmenleri ve yöneticileri de Milliyetçi ve Muhafazakâr insanlar, neden birbirlerine düşman olsunlar diye her zaman çözemediğim bir nokta idi ve sonunda bazılarının zoruna da gitse ülkem meselesi olduğu için hayırlı olduğunu düşünüyorum. Bende daha önce kaleme aldığım yazımda Bahçeli’yi eleştirdiğim oldu. Demek ki tabandaki seçmene kulak vermek gerekir. Siyaset sadece üst yönetimde bulunan 15-20 kişiyle karar alınacak bir hareket değil.

Bu birleşmenin bence ülkemiz için çok hayırlı olacağını düşünüyorum çünkü artık ülkemiz partili Cumhurbaşkanlığı ve akabinde yavaş yavaş başkanlık sistemine geçmek üzere. MHP’nin erken davranmasındaki amaç bence şimdiden safını belirtmesi bazı siyasetçileri ve düşünceleri krize sokmuştur. MHP Ak Parti iktidarları zamanında çoğu kez CHP ile hareket etmiş ve her seçimde de oy kaybettiği bellidir. Bundan sonrasındaki Ak Parti ile olacak birlikteliği hem ülkemizdeki siyasi kavgaları azaltacak hem ülkemizi bölmek parçalamak isteyen dış güçlere karşıda güçlü bir irade olacaktır. “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur”  Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın ve bozmak isteyen şer odaklarına da fırsat vermesin. Görüyorsunuz o kadar sıkıntılara rağmen kaç millete yardım elimizi uzatıp ekmeğimizi paylaşıyoruz.

Koltuklar hepimiz için gelip geçicidir. Hepimiz her akşam dünyayı izliyoruz her yerde Müslümanlara eziyet var. Özellikle Suriye ve Irak topraklarında ajanların, hainlerin kol gezdiğini görüyoruz. Sınırımızda yaşanan bu hadise ve sıranın ülkemize geleceğini düşünen ve bunun için birlik ve beraberlik içinde olan her iki parti liderini canı gönülden kutluyorum. Allah aranızı bozmak ve ayırmak isteyen şer odaklarına fırsat vermesin bu vatan hepimizin. Bekâra karı boşamak kolay derler, esas sorumluluğu alan insanlar için karar almak çok zordur.

“Bu birliktelik Türk’e güç düşmana korku verecektir.” Biz kendi içimizde bir ve bütün olursak kimse topraklarımızı ve şanlı ordumuzu yıpratamaz.    Allah her iki lidere güç ve kuvvet versin araya nifak sokmak isteyenlere de fırsat vermesin. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak