Aman Nazar Değmesin
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

Aman Nazar Değmesin


    Bu haftaki yazımda sizlere ilçemizdeki kısır çekişmelerden dolayı huzur ve istikrarı yok olan bir ilçeden istikrar ve huzurun hâkim olduğu bir ilçeye nasıl dönüştük onu anlatmaya çalışacağım.
Malumunuz eski Ak Parti ilçe başkanı ve belediye başkanı arasındaki bitmek bilmeyen küslük yüzünden Havzadaki tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasiler arasında şucu bucu diye ayrışmalar ayyuka çıkmış ve fotoğraf karelerinde dahi ilçe başkanı ve belediye başkanını yan yana getiremiyorduk.
    Belediye meclis üyeleri ikiye bölünmüş, muhtarlar ikiye bölünmüş, sendikalar ikiye bölünmüş velhasıl ilçemizde halkımız arasında ikilikler oluşmuştu. O zamanlarda ancak Milletvekili veya bakan gelişinde ve resmi törenlerde bir araya gelebiliyordu ilçe başkanı ve belediye başkanı. 
Bu durum belki Milletvekillerinin veya Ak Partinin işine geliyordu ama ilçemizin aleyhine idi. 
    Malumunuz birlikten kuvvet doğar, “birlikte rahmet ayrılıkta azap” vardır derler. Ne kadar bir ve beraber olursak ilçemiz o kadar gelişir ve huzurlu olur.
İlçemizin işsiz gençlerinin dört gözle beklediği OSB on sene geçmiş aradan hala faaliyete başlayamamış ve gençlerimiz asgari ücretli olarak çalışmak için belediye, hastane arasında iş aramak için kıyasıya siyasi arayışlar ve torpil peşindedirler.
Organize Sanayi Bölgemiz bir an önce faaliyete başlamış olsaydı belki de belediye ve hastaneye işe girmek için insanlar bu kadar torpil peşinde koşmayacaktı.
    Sürekli yazılarımda değindiğim ve  vurguladığım bir konu var, her ne hikmetse Havzamızın suyundan mıdır toprağından mıdır her yerde ayrılıklar ayrışmalar var. İlçemizde tek olması gereken muhtarlar derneği ikiye bölünmüş, aynı partinin insanları ikiye bölünmüş, Samsunda Havzalılar derneği üçe bölünmüş, aynı görüşe sahip belediye meclis üyeleri ikiye bölünmüş sivil toplum kuruluşları arası uçurum olmuş bunun gibi örnekleri çoğaltabiliriz. 
Bu konuları anlattıktan sonra şimdi konumuza gelelim. 
    Yaklaşık olarak iki buçuk ay önce Ak Parti ilçe başkanı ve yönetimi uyumsuzluk sebebiyle komple istifası istendi 
Ak Parti ilçe kurucu başkanı Sebahattin Özdemir’e bu görev verildi ve yönetimi oluşturarak ilçe başkanlığına atanan Av. Sebahattin Özdemir’de belediye başkanı ve teşkilatıyla referandum çalışmalarına başladılar. 
Daha önceleri fotoğraf karelerine dahi girmeyen iki başkanın yerine şimdi birlik ve beraberlik içerisinde her tarafa koşan iki başkanı görmekten ilçemiz adına memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Bugün bakıyoruz herhangi bir toplantıda yan yana oturuyorlar, düğüne, cenazeye, davetlere beraber iştirak ediyorlar bu da ilçemiz adına memnuniyet verici bir durum. Onlar arasındaki bu birliktelik sayesinde meclis üyeleri ve muhtarlar da rahat hareket etmektedirler. Bu sayede parti ve belediye arasında kopan ipler de yavaş yavaş düzelmektedir. 
İnsanların her konuda aynı fikir ve düşüncede olması gerekmez tabiki bazen fikir ayrılıkları olacaktır ama bu ilçemizi siyasi olarak ve hizmet olarak arka planda bırakacak kadar olmamalıdır. 
    “Birlikten kuvvet doğar” bu atasözünü ilçemize yerleştirelim ayrışmayalım. 
    İçerisinde bulunduğumuz şu mübarek üç aylar ve yaklaşan Ramazan ayında ilçemizdeki ayrışmaları kavgaları bitirecek olan konumdaki insanlar olan iktidarın belediye başkanı ve ilçe başkanı olarak bu iki başkana büyük görev düşmektedir.
İkisi de Avukat olan bu siyasilerden beklentimiz kısır çekişmeleri bırakıp enerjilerini ilçemiz için harcamalarıdır.
    Sloganı “her şey Türkiye için” olan bu partinin mensubu olan başkanlar da “her şey Havza için” sloganını kendilerine prensip edinip ona göre hizmet etmeleri gerekir. 
    Köylerimizin sıkıntılarını bir ve beraber olursanız bir an önce çözersiniz ayrılık gayrılık yaparsanız hizmetleri aksatırsanız referandum ’da ülke genelinde yaşanan sonuç Havza’mızda da yaşanabilir bunu unutmayın derken aman bu ikiliye nazar değmesin diyorum.
Hoşcakalın.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak