2017’YE TERÖRLE BAŞLADIK
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

2017’YE TERÖRLE BAŞLADIK

Geçen senenin son yazımda 2017 yılı terörden uzak bir yıl olmasını dileyerek yılı bitirmiştik ama olmadı. Malumunuz Noel bizim adet ve göreneklerimizde olmadığı için kutlama gibi bir alışkanlığımız olmadığı için her akşam olduğu gibi hayatımızın akışı devam etti ve saat 12 gibi uykuya yattık ve sabah uyandığımızda ne görelim yine kan yine terör. 2017 ilk saatleri özellikle seçildi.

İstanbul’da bir eğlence kulübünde eğlenen insanlara terör katliamı gerçekleşti ve 39 masum insanımız katledildi 60-65 yaralımız var.

Ülkemizin bir türlü bitmeyen kanayan yarası terör olayları ülkemizi 2017 yılında da yalnız bırakmayacağa benziyor. Ülkemize karşı kalleşçe yapılan saldırılar 2017 yılında da devam edeceğinin sinyalleri verilmiş oldu. Teröre karşı her zaman söylediğim gibi ilk önce biz kendi içimizde birlik ve bütünlüğü sağlayacağız ki ondan sonra başkalarına saldıralım.

Bu terör olayı sonrası bakıyorsunuz devlete, millete, hükümete, diyanete, emniyete, Cumhurbaşkanına saldırmak isteyenler sosyal medyada boy boy gözükmeye başladı ve devam ediyorlar.

Her yıl olduğu gibi din adamları ve diyanet işleri başkanlığımız bizim dinimizde NOEL kutlama diye bir adet yoktur ve günahtır diye açıklama yapar bu açıklamayı yapmakta onun görevidir. Yapılan bu açıklamalara uymak veya uymamak tüm Müslümanların takdirine kalmış bir şeydir.

Şimdi bakıyoruz sosyal medyada bazı kendini bilmez şahsiyetler diyanet ve gericiler yılbaşı kutlamalarını hedef gösterdi ve katliam gerçekleşti diye yazanlar çizenler var. Diyanet işleri başkanı olay günü yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı.

Görmez, İstanbul'da 1'i polis 39 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırının ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yeni yılın ilk saatlerinde savunmasız insanlar üzerine hunharca yapılan silahlı saldırının tüm milleti derinden yaraladığını belirterek "Bu bir vahşettir, dehşettir, cinayettir ve katliamdır" ifadelerini kullandı.

"Bu insanlık dışı katliamın bir pazarda ve bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının herhangi bir farkı yoktur" değerlendirmesini yapan Görmez, teröristlerin hedefinin mekânlar değil insan, ülke, millet ve topyekûn insanlık olduğunu vurguladı.

Görmez, şunları kaydetti: "Terör nerden, kimden ve kime gelirse gelsin asla kabul edilemez. Bu gece yapılan bu terörü diğer olaylardan ayıran tek fark toplumda fitne oluşturarak yaşam biçimlerine göre toplumu bölmek ve karşı karşıya getirmektir. Gün terörün her çeşidine karşı milletçe kenetlenme günüdür. Hiçbir Müslüman vicdanın asla kabul etmeyeceği bu katliamı yapanları şiddetle telin ediyor, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun." Dedi.

Yapılan bu açıklama herhalde fazlasıyla bazılarına yeterli olsa gerek. Masum bir insanı haksız yere öldürmek bütün insanlığı öldürmek kadar cezasının olduğu bu güzel İslam dinini bu olaylara alet etmek kadar küçülen insanları Allah kahretsin.

Ülkemizdeki kardeşlik ruhunu bozmak isteyen şer odakları başta PKK olmak üzere DEAŞ, YPG,KCK ve FETÖ bağlantılı guruplar ve bunlara destek veren haçlı zihniyetli ülkeler 2017 yılında da ülkemizi rahat bırakmayacaktır.

Yapılan katliam üzerinden bazı yerlere saldırmak isteyenler yanlış yapmaktadırlar. Terörün dini olmaz. Müslüman, Hristiyan, Yahudi kim olursa olsun insandır. Onun canını veren Allah’tır ve alacak olan da yine odur. Hiçbir dini kitapta masum insanları öldürün diye bir beyan olamaz.

Tüm şer odaklarının birleşerek ülkemiz üzerine saldırdığı günlerden geçmekteyiz, zor bir dönem Allah devletimize milletimize zeval vermesin birliğimizi beraberliğimizi bozmasın, bozmak isteyen şer odaklarına fırsat vermesin hele hele de provokasyonlara dikkat edelim, gençlerimize sahip çıkalım diyor inşallah bir daha bu şekil terör olayları yaşamayız diyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Havza’da Koronavirüs Vakaları Seyri Değişti
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak
Desteklemelerdeki Artış 2020 Yılı Desteklerine Yansıyacak