2017’de 2016 GİBİ OLMASIN
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

2017’de 2016 GİBİ OLMASIN

Bugün itibariyle 2016 yılının son üçüncü günündeyiz ve üç gün sonra yepyeni bir yıla başlayacağız. 2016 ülkemiz için pekte iyi geçti diyemeyiz hatta hiç iyi değildi. 2016’da ülkemiz hep terör eylemleriyle, şehitlerle dolu bir yıl oldu. Ülkemizi Suriye ve Irak gibi karıştırmak ve halkımızı birbirine düşürmek isteyen şer odakları birleşip üzerimize saldırdılar ama emellerine ulaşamadılar. Bu şer odakları 2016 yılına kara bir leke olarak geçen 15 TEMMUZ DARBE girişimi ile son noktayı koymak istediler fakat amaçlarına ulaşamadılar çünkü Türk halkının vatan, millet, bayrak sevgisini hesaba katamadılar. 2016 yılında 15 Temmuz darbesi şehitleriyle beraber oldukça fazla.
    14 Yıldır iktidarda olan Ak Parti hükümetleri zamanında terör olaylarının son bulması için kurulan hükümetler her türlü yolu denediler ama bir türlü terörü bitiremediler, geldiğimiz noktada hala ülkemiz terör olayları ile ülke gündemindeki yerini korumaktadır. İktidar partisinin yaptığı hizmetleri gölgelemek ülkemizin bölgesinde lider ülke olmasını istemeyen şer odakları birleşerek her gün çeşitli olaylar çıkarmaktadırlar, gün geçmesin ki ülkemizde şehit haberi, terör eylemi olmasın.
    15 Temmuz darbe girişimi sonrası uzun bir aradan sonra hükümet ülkede OHAL karaı aldı ve halende devam etmektedir. Bu süreçte Kanun Hükmünde Kararnameler çıkartılarak birsürü bürokrat, memur,asker,polis, işadamı hakkında hapis ve görevden uzaklaştırma kararları alındı. Siyasetçiler hariç tabiki!
15 Temmuz sonrası YENİ KAPI MİTİNGİ düzenlendi bu mitingde tüm partililer bir araya gelerek darbeye karşı birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını gösterdiler ülkemiz adına güzeldi fakat daha sonra bu yeni kapı ruhu ruhsuzlaşmaya başladı!
2016 yılında halen devam eden FIRAT KALKANI adı altında Suriye topraklarında bulunan terör yuvalarının dağıtılması için TSK’mız kara ve hava harekatı düzenledi halen de devam etmektedir. 
Burada da yine şehitlerimiz olmaktadır. Göğüs göğüse çarpışan kalleşçe öldürülmeyen bu şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz.
    2016 yılında Asya ile Avrupayı 3. Kez birbirine bağlayan YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ açıldı 2013 yılında yapımına başlanan köprü dünyanın en geniş köprüsü olma ünvanını aldı. Yine yapımına 2011 yılında başlanan AVRASYA TÜNELİ’de bu yıl içerisinde açılmış ve İstanbulda ikinci tüp geçit olmuştur.
2016 Kasım ayında HDP’li VEKİLLER HAPSE ATILMAYA BAŞLANDI Ülkemizin kanayan yarası teörü bitirmek için her çareye başvuran iktidar bu vatan hainlerinin meclise girince PKK ile arasına mesafe koyacağını zannettiler ama olmadı bu hain vekiller benim senin vergilerinle seçmenlerine hizmet etmesi gerekirken PKK’ya hizmet ettiler ve PKK bir terör örgütüdür diyemedikleri için suçlandılar ve hatta emniyet mensuplarımızı şehit eden katillerin evlerine taziyeye dahi gitmekten cenazelerinde bulunmaktan geri durmadılar. İfade vermeye gitmeyeceklerini ve adalete güvenmediklerini söylediler ve sonunda devletimiz gereğini yaptı hepsini apar topar içeri tıkmaya başladı, inşallah devamı gelir.
    2016 yılında ABD’de Cumhuriyetçi aday Donald Trump 45. Başkan oldu. 44. Başkan Obama geldiğinde garibandır Müslümandır bizim için iyidir dedik ama umduğumuz gibi çıkmamış ve daha beter olmuş daha çok kan ve gözyaşı Ortadoğu da akmaktadır. Trump’unda ondan bir farkı olmadığı görükmektedir.
2016 yılında Havza’mıza geldiğimizde ilçemizde ülke gündemine düşen kayda değer bir olay gerçekleşmemiş, doğal afetler yaşanmamış ve normal seyrinde devam etmiştir.
        2017 Yılının inşallah 2016 gibi terör değil atılım ve yatırımların arttığı bir yıl olması temennisi ile sağlık huzur ve barış ortamında geçmesini temenni eder, birdaha ki sene buluşmak dileğiyle hoşcakalın diyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı