Derik Kaymakamı  Şehit Muhammet Fatih Safitürk
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

Derik Kaymakamı Şehit Muhammet Fatih Safitürk

Geçen hafta içerisinde ülkemiz bir kaymakamı “Peygamber makamı olan şehitlik makamına uğurladı.” 

Vatan uğrunda vazife başında hayatını kaybedenler dinimiz nezdinde şehittir. Kısa bir süre önce Mardin ili Derik ilçesi Kaymakamlığına kayyum olarak atanan şehit kardeşimiz hunharca ve alçakça bir şekilde yapılan saldırı sonucu şehit oldu. Başta hepimiz sıradan bir kaymakam gibi gördük ama şehit olduktan sonra ailesi ve özelliklede babası medyada yer aldı ve yaptığı konuşmalarla tam bir Osmanlı ve hak dava adamı olduğu ortaya çıktı. 

Kayyumluk kolay değil siz orada bir ateş var ve siz o ateşin içine belki de şehit olacağınızı bile bile o görevi kabul ediyorsunuz. 

Ne diyor cenazesinde Şehit Kaymakam Muhammet kardeşimizin babası Asım Safitürk babamız “BAYRAĞI BAYRAK YAPAN ÜZE-RİNDEKİ KANDIR, VATAN UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR” yedinci evladı ve babasının kendi evladına verdiği terbiye nasihat ve bu bilinçle bile bile kendisini bu ateşin içine atmayı ve o yüce makama şehitlik makamına ulaşmayı şiar edinmiş bir dev-let adamı Muhammet Fatih Safitürk. 

Tam bir Osmanlı ve vakur bir şekilde konuşmalar yapan şehidimizin babası oğlunun cenaze namazında yaptığı konuşma ile hepimizi duygulandırmıştır. Benim oğlum Peygamberimizin amcası Hazreti Hamza gibi hunharca ve kalleşçe şehit edilmiştir tek üzüntüm budur. Bu alçaklar yediği ekmeğe aldığı maaşa nankörlük edip vatanını satan elektrik su parası vermeyen bizden aldığı vergilerle geçinen insanlardır Allah onları da ıslah eylesin di-yerek yine efendiliğini sergilemiştir. Bir sürü şehit cenazelerini gördük görüyoruz ama ben bu şehit babası gibi ekranlara konuşma yapan vakur ve Osmanlılığını bozmayan ekranları başında herkesi duygulandıran ve yüreklendiren bir şehit babası görmedim. Metanetini koruyarak güzel bir konuşma ile siyasilere ve teröristlere gereken cevabı veren bir baba. Allah böyle insanların sayısını artırsın. 

Biz artık ülkemizde şehit cenazeleri görmek istemiyoruz. Vatanımızın düşmanı çoktur bunu da biliyoruz lakin bizim hapishanelerimiz teröriste cennet oldukça bu terör eylemleri bitmez. Girmek için can attığımız Avrupa Birliği ülkeleri bizim terörist olarak gördüğümüz insanlara yardım ve yataklık ederse, benim terörist olarak bildiğimi onlar haklarını savunan insanlar olarak görürse, HDP’nin gurup toplantılarına katılıp açıkça onlara destek verirse benim ne işim var o toplulukta. Allah ülkemizi bu şer odaklarının şerlerinden korusun ve emniyet kuvvetlerimize de güç kuvvet versin diyorum. 

ABD Başkanı TRUMP Oldu

Tabiki bizi de yakinen ilgilendiren bir seçim ABD başkanlık seçimi. Amerikalı anket şirketleri ve tüm dünyanın beklentisi seçimi Hillary Clinton alacağı şeklinde idi. Fakat herkes yanıldı ve seçimi ABD’nin 45. Başkanı olarak TRUMP kazanmış oldu. 

Şimdi anlatmak istediğim şudur ABD başkanı kim olursa olsun bizim için pekte önemli değil çünkü gelen başkan Yahudi lobisine boyun eğmek zorundadır. 2008 yılında ABD’nin 44. Başkanı seçilen Obama için yok ezilen siyahilerin lideri, yok Müslüman ve yoksul bir aileden gibi bir sürü söz söylediler ama sekiz sene oldu Obama’da ülkemiz adına pekte elle tutulur gözle görülür bir menfaat göremedik aksine daha beter oldu. İsrail ve Filistin olaylarında yanımızda olmadı, PKK konusunda yanımızda olmadı, 15 Temmuz Darbesi ile bu darbecilere destek vererek ülkemizde darbeye teşebbüse seyirci kaldı. Halende baş darbeci olan Fetö’yü barındırmaktadır.

45. Başkan Donald Trump’unda zengin bir işadamı ve Müslümanlar ile mülteciler hakkındaki söylemleri ortada iken bu başkandan da bir halt olmaz en iyisi biz ülke olarak kendi işimize bakalım.  ABD’nin özellikle Ortadoğu politikaları kan ve zulüm ü-zerine kuruludur bunu hiçbir başkan değiştiremez. Yapabiliyorsak biz Türk Cumhuriyetleri ve Müslüman ülkelerle diyaloğumuzu, ticaretimizi sağlam tutalım. 

Müslüman ülkeleri ABD’ye uşaklık etmesinler yeter. 

15 Temmuz darbe girişimin arkasında olan ABD ve 30 yıldır başımıza bela olan PKK’ya arka planda her türlü desteği veren bir ABD’yi bölgede yalnız bırakalım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı