Darbeler Ülkesi
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

Darbeler Ülkesi

Bu cennet vatanımız bir türlü terör belasından kurtulmadı ve bu gidişle de bir türlü çeşitli darbelerden kurtulacağımız yok.

-TERÖR DARBESİ

-FETÖ DARBESİ

-FUTBOL DARBESİ

İki haftadır Milli takımımızın 2018 dünya kupasına katılabilmek için yapmış olduğu maçları ve falancayı takıma niye almadın, falancayı niye aldın derken bizim İstanbul kadar nüfusu olan ülkelere karşı oynadığımız futbolun ezikliğini yaşıyoruz. Futbolcularımızda Milli ruh diye bir şey kalmamış ve koskoca bir Milli takım bir iki futbolcunun kaderine bağlı olmaması lazım. Karşımızdaki takımlara bakıyoruz hepsi canla başla sonuna kadar mücadele veriyor ve Milli takımımızı futbollarıyla eritip bitiriyorlar. 

Bu futbol ve bu kafayla 2018 Dünya kupası çok zor gibi gözükmekte. Her zaman olduğu gibi yine yok şu şunu yenerse, yok bu buna yenilirse gibi senaryolarla hayal kurmaya başlarız gibi gözüküyor. Gittikçe daha iyiye daha güzel bir futbola gitmesi gereken futbolumuz bir ileri bir geri yaparak istikbal vadetmemektedir. Bu futbol konusunu burada noktalıyoruz işi uzmanlarına bırakmak istiyorum ama dediğim gibi futbolda da bir Milli Darbe ile karşı karşıyayız.

TERÖR DARBESİ

5 TON PATLAYICI KULLANILDI 

Şemdinli ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta karayolu üzerinde bulunan Durak Jandarma Karakolu önünde araç ve kimlik kontrolü yapılırken, teröristler bomba yüklü araçla saldırdı. Bomba yüklü araç ve canlı bombanın kullanıldığı saldırıda 5 ton patlayıcı kullanıldı.

9 Ekim Pazar akşamı ülkemiz bir merakla Milli maç saatini beklerken gündüz saat on bir gibi basına düşen bu haberle sarsıldık. Alçakça ve şerefsizce saldırı sonucu 10 asker ve 8 sivil vatandaşımız kalleşçe katledildi.

Allah bu şerefsizlere yardım ve yataklık edenlerin belasını versin. Bir sürü askerimizi polisimizi bu şekilde kalleşçe ve şerefsizce saldırarak bir şey yaptıklarını zanneden bu 

çapulcuların belasını versin. Ülkemiz üzerinde gözü olanların gözü çıksın, vatanımızda yaşayıp bu devletin ekmeğini yiyip suyunu içen ve bu ülkenin emniyet güçlerine saldıran bu satılmış ve vatansız kanı bozuk katilleri Allah kahretsin. 

Bir insan 5 ton gibi bir patlayıcı ile saldırır mı bu ne biçim insanlık, bu aracı ve bu bombayı hazırlayanları kimse görmedi mi bu ne biçim vatandaşlık. 

Yıllardır ülkemizin yüzünü güldürmeyen teröre yardım ve yataklık yapan kim varsa alın kardeşim yeter artık gencecik fidanlarımızı ateşe atmayın, idamı tekrar getirin, hapishanelerimizi cennet değil cehennem yapın bu şerefsizlere.

Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz bir taraftan da mecliste teröre her türlü destek veren siyasi bir partiye benim onun verdiği vergilerle para veriyorsunuz. 

“Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.” Yeter artık gencecik fidanlarımızı yakmayın, gariban fakir fukara insanlarımızın evlerine ateş düşürmeyin yazık günah. Biran önce meclisteki bu soysuzları alın, idamı getirin getirin ve birkaç tanesini idam edin ki bakın bir daha bu eylemleri yapıyorlar mı? Yıllardır üç beş çapulcu diyoruz ama bir türlü bitiremiyoruz. 

FETÖ DARBESİ

Terör darbesi, Futbol darbesi derken birde Fetö darbesi ile karşı karşıya kaldık. Yıllardır terörle mücadele eden bu ülke terör yüzünden futbolda, sanatta, ekonomide bir türlü atılım yapamamaktadır. Ülkemiz üzerinde emeli olan dış güçler bizi yine Fetullah Hoca (Fetö)’yü maşa olarak kullanarak darbe yapmaya çalışmışlardır. 

Bu FETÖ terör örgütü de aynı PKK gibi dış güçlerin yıllardır maşası olmuş ve en son yaptığı eylemle de gerçek yüzünü göstermiştir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı