Yeni Kapı Ruhu
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

Yeni Kapı Ruhu

PKK'nın doğu ve güneydoğu bölgelerimizdeki terör faaliyetleri yoğunluklu bir şekilde sürerken, Türkiye 15 Temmuz hain darbe girişimiyle sarsıldı.                                          Kendi vatandaşına dahi kurşun sıkacak kadar gözlerini karatmış hainler, bununla ‘da yetinmeyip TBMM'ni de bombaladılar. 

Allahtan Türkiye, iç savaş ortamına sürüklenmeden iktidarı, muhalefeti ve sağduyulu aydınlarıyla kısa zamanda aynı duygu ve fikirler etrafında darbecilere karşı birleşip yepyeni bir ruh oluşturdular. İşte o ruhun adı "Yenikapı Ruhuydu".

Bu ruhun uzun sürmesi ve herkesin bazı egolarından vazgeçmesi gerekiyordu ve geçmesi gerekenlerde egolarını bir kenara bırakarak gerekeni yaptılar. 

Ben her zaman yazılarımda ülkede birlik beraberlik vurgusu yapmış ve şu konulara ağırlık vermişimdir. 

* Bir gemide yaşıyoruz gemi battığı zaman hepimiz boğuluruz.

* Biz bir aileyiz ve ailede yuvayı bozacak kavga olduğu zaman aile dağılır.

* Biz alevisi, sünnisi, kürdü, çerkezi, lazı, muaciri, ile bir bütünüz birlikte Türkiye’yiz.

* Biz bu topraklarda her milleti kabul ederiz, fakat bizi kimse kabul etmez.

Yukarıda saydığım maddeleri her zaman yazdım çizdim ve halende yazıyorum. Yeni Kapı Ruhu adı altında güzel bir atmosfer yakalayan ülkemiz inşallah her zaman bu ruhu devam ettiririz. 

Bugünlerde CHP lideri ile Cumhurbaşkanı arasındaki diyaloglar bu Yenikapı Ruhunu bitirecek niteliklerdir. 

Olması gereken karşılıklı fikirleri söylemek yalnız önceki gibi hakaret türü açıklamalardan kaçınılması lazım ülkemizin kardeşliğe ve beraberliğe ihtiyacı vardır. 

Herkes yaptığı hatadan ders almıştır ve bugünlere geldiğimizde tekrar birliğimizi ve beraberliğimizi bozacak alçaklara ve leş kargalarına fırsat verilmemesi lazım.   Eleştirmek lazım her şeye doğru demek te yanlıştır, yapıcı ve kalıcı eleştiriler yapmak gerekir. 

Ülkemiz üzerinde emelleri olanlara fırsat vermeyelim Yenikapı Ruhunu bozmayalım.

At izi it izine karışmasın 

Yaklaşık on gün sonra 15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü ayını dolduracağız. Ne demişler “At izi it izine karışmasın” evet bence de at izi it izine karışmaması lazım. Geldiğimiz noktada olan hep masum insanlara oluyor, esas bu işin kaymağını yiyen ve ateşli bir şekilde hocayı destekleyen insanlar hala ne görevden alındı ne cezaevinde nede açığa alındı. Dokunulması gereken Milletvekili, Belediye Başkanı, Müsteşar ve buna benzer bürokratlar hala görevlerine devam etmektedirler.  İlçemizde ve ülkemizde binlerce kişi işinden, eşinden, çoluk çocuğundan, annesinden, babasından koparıldı. Suçluyu ve suçsuzu iyi ayırt etmek lazım. Darbeyi gerçekleştirenleri isterseniz idam edin ama öbür taraftan da masum insanları iyi ayırt etmek lazım. 17 Aralık ve 15 Temmuz öncesi bu terör örgütü ile bağı olanlar ve bu tarihten sonra ilişkisi olanlar da yandı.Kredi çekip ev alanlar, annesine, babasına, çocuğuna bakan insanlar hepsi suçlanıp mesleklerinden atılmışlardır. Bu terör örgütü lideri eğer bu cemaatin gerçekten lideri ise biran önce kendiliğinden ülkesine yani Türkiye’ye gelmelidir.  Bir lider kendi adamları hapiste ve binlerce üyesi işlerinden atıldı ise o Amerika’daki şatosunda keyif sürmemelidir.     Türkiye’ye kendiliğinden gelip onlara maddi ve manevi destek olmalıdır. Olmalıdır ki hoca olduğunu anlayalım.  Bir sürü insanımızı işinden aşından eden bu vatansız beyefendi o döktüğü sahte gözyaşlarının hesabını vermelidir. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı