ÜLKESİNİ   SEVEN   MİLLETİMİZİN    BÜYÜK   ZAFERİ
Emekli Din Görevlisi Hayrettin ŞAHİN

ÜLKESİNİ SEVEN MİLLETİMİZİN BÜYÜK ZAFERİ

Ülkemize ve milletimize geçmiş olsun. 15 Temmuz tarihe kara bir leke olarak geçiyorken, milletin, milli iradenin, demokrasinin zaferi olarak tarihe geçecektir. 12 gündür bütün ülke olarak, ömrümüz boyunca unutmayacağımız günler ve geceler yaşıyoruz. Gözü dönmüş darbeci canilerin, gerçek emellerine fırsat vermeyen Rabbimize hamd ediyorum. Din, vatan, bayrak, birlik denilince hemen kenetlenebilen bu milletin başarısını bizlere yaşatan Rabbimize hamd ediyorum. 

Kendi milletine kurşun sıkmaktan çekinmeyen, silahsız vatandaşımızı tankla ezen, meclis bombalayan, uçaklarla halka mermi yağdıran, darbeci rezilleri lanetliyorum. Onlarla mücadele eden askerimize, polisimize, elinde silahı olmadan mücadele eden meydanları dolduran kahraman milletimize, Rabbim yardım eylesin. Cümlemizden Yüce Allah razı olsun. 

O gece, kendilerine çok güvenen, arkalarına her türlü desteği de alarak darbeye kalkışan şehir eşkıyası zihniyetliler, adeta meydan okudular. Ama, MEYDANLARI okuyamadılar. Halkımızdan meydan dayağı yiyerek rezil oldular. Zannettiler ki; Menderes gibi, Erdoğan’ı da sessizce asarız, kimsenin sesi çıkmaz. Ama bütün planları alt üst eden biri vardı. O gece Cumhurbaşkanımızın hayatta olduğunu ve dik durduğunu görünce darbecilerin planı bozuldu. Meydanlara inin çağr ısından sonra korktular ve birbirlerine düştüler. Bu dakikadan sonra olayın seyrini değiştiren kahramanları, tebrik ediyorum.                                                                                                                                                 

KİM BU KAHRAMANLAR;   Sefere çıkar gibi abdest alıp namaz kılarak yola çıkan, önce Allah’a sonra milletine güvenen ve cesaretle direnen, Başkomutan olarak, haydin meydanlara diyerek direnişi başlatan ve Allah’ın izniyle zafere giden ilk adımı atan, Sn. Recep Tayyip Erdoğan, bu zaferin ilk kahramanıdır.

İlk dakikadan itibaren “ Bunlar bir avuç çapulculardır” diyerek milletini cesaretlendirip öne çıkan Sn. Başbakanımız Binali Yıldırım, Pensilvanya askeri değil, gerçek Türk askeri olduğunu ortaya koyan T.S.K. ve ölümü göze alıp mücadele eden kahraman polis ve emniyet teşkilatı, İlk saatlerden itibaren kim yaparsa yapsın, darbeyi lanetliyoruz diyen, CHP ve MHP’nin Sn. Genel başkanları,“Eskiden darbeler ezanları susturuyordu. Şimdi ezanlar (salalar) darbeyi durduruyor” diyen, gece yarısı camileri açtırarak uygulayan, Sn. Diyanet İşleri Başkanı ve onun bütün personeli, Ve… Başkomutanını dinleyip silahsız sokağa fırlayan, ölümle adeta dans eden milletimizdir,

BUNLARDIR BU ZAFERİN KAHRAMANLARI…

Bu millet, asker millettir boşuna denmedi. Yediden yetmişe hepimiz askeriz. Demirden yapılan silahlarla değil, inançla yoğrulmuş iman silahıyla nöbet tutacağız.

Sonuç alınana, Başkomutan tamam deyinceye kadar meydanlardayız inşallah.

Uhud meydanındaki okçular tepesi bugün için en güzel örnektir. Peygamberimiz(S.A.V.) stratejik noktaya 50 okçu yerleştirmiş ve savaşı tamamen kazansak da, kaybetsek de ben ayrılın demedikçe, ayrılmayın dediği bir tepedir. Bu askerler, savaşı İslam’ın lehine görünce, peygamberin dediğini unutup ayrıldıkları ve sonrasında oradan yedikleri darbe ile savaşı kaybettikleri tepedir.

Bizimde Uhuttaki tepemiz meydanlarımız olsun. Başkomutan ayrılın demedikçe ayrılmayalım. Bu olay bize örnek ve ders olsun diye meydanlarda sıkça dile getirilmelidir. 

Bu güzelim meydanlarda öyle kahramanlıklar var ki;  Çoluk çocuk meydanlarda yatanlar…

Bir kardeşi istirahat için eve gelince, öbür kardeşi nöbete gidenler…

Skorsky’lerin görüş alanını kapatmak için tarlasındaki ekini yakanlar…

Elindeki sopayla skorsky kovalayanlar…

Helikoptere ıslık çalıp “gel lan aşağıya” diye bağıranlar…

Bayrağını seccade yapmış namaz kılanlar…

Tankın görüş alanını çarşafla kapatanlar...

Öleceğini bile bile tankın önüne yatanlar…

Gömleklerini çıkarıp tankın egzozunu tıkayarak, durdurmaya çalışanlar…

Arabalarıyla tankların yolunu kesenler…

Ve, tarifsiz coşkuyla meydanları dolduran nöbetçiler…  

Bu uğurda şehit olanlara rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.

Bütün Türkiye’de olduğu gibi, Havza Kevser parkımızda, hiçbir görüş farkı olmadan meydanlarda nöbet tutan, tamam denilinceye kadar nöbete devam edecek olan, kahraman milletimizi ve bütün hemşehrilerimizi saygıyla selamlıyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İYİ Parti Havza İlçe Başkanı Abdullah Baş oldu
İYİ Parti Havza İlçe Başkanı Abdullah Baş oldu
Havza'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı
Havza'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı