Demokrasi Nöbetleri
25 Mayıs Gazetesi Sahibi Fahri ÇİFTÇİ

Demokrasi Nöbetleri

               Ülkemiz 15 Temmuz Askeri darbe girişimini kıl payı atlattıktan sonra bugün o kara gecenin üzerinden on iki gün geçmesine rağmen Cumhurbaşkanımızın talimatları ile halkımız il ilçe meydanlarında Demokrasi nöbetlerine devam etmektedir. 

Türk milleti canlı örneğini yaşadığımız üzere vatanı ve ülkesi için canını ortaya koyan kahraman insanlarla dolu bir millettir. 

Biz ne Suriyelilere ne Mısırlılara ne Iraklılara ne de diğer milletlere benzeyen aziz cefakâr fedakâr bir milletiz.Darbe girişiminin üzerinden on iki gün geçmek üzere zaman geçtikçe olayın vahametini ben ve halkımız anca anlamaktadır. Akşam evimizde televizyonların başına geçip güvenlik kameralarının çekmiş olduğu kayıtları izlediğimizde ve darbeye teşebbüs edenlerin kimler olduğunu anladıkça kendi kendimize sorgulamalar yapmaktayız.

Geçen haftaki yazımda darbenin tanımlarını yapmıştım Allah göstermesin eğer darbe gerçekleşmiş olsaydı ne ben bu yazıları yazabilirdim ne de gazetemizde darbenin D’sinden bahsedebilirdik. 

Akşam namazında sonra ilçemizde Kevser Cami önünde hangi partiden olursa olsun insanlarımız demokrasiye olan inançlarını göstermek için akşam ve yatsı namazlarında dualar edip sonrada hep birlikte demokrasi nöbeti tutmaktadırlar. 

Bu demokrasi nöbeti gördüğüm kadarıyla sadece bir partinin tekelinde gibi gözükmektedir. 

Demokrasi her siyasi partinin ortak malıdır. 

Evet Cumhurbaşkanı seçilmiş ve partili bir Cumhurbaşkanı olabilir ama darbe gecesi yapmış olduğu o çağrıda şöyle demiştir “Tüm halkımızı bulundukları illerde meydanlara çağırıyorum, demokrasiye sahip çıkmalarını istiyorum, ben halkın gücünün üstünde güç tanımıyorum demiştir.”  

Cumhurbaşkanımızın bu çağrısı sadece Ak Partililere değil tüm partili partisiz halkımıza olmuştur. 

Bu çağrı ile de yine siyasetteki üstün becerisini kanıtlamıştır. Bakıyorum Kevser Camii önüne bu güne kadar ilçemizin MHP ve CHP Milletvekilleri bir kez olsun gözükmediler.  CHP-MHP ilçe başkanları demokrasiye sahip çıkma konusunda pasif kaldılar ve hala da kalmaktadırlar kıyıda köşede beklemektedirler. Bence ilk akşamdan itibaren AK Parti, CHP, MHP bayrakları ile beraber Türk Bayrağı, Atatürk ve Cumhurbaşkanı afişleri asılı olarak kalmalı ve bu üç partinin belirlediği müzikler eşliğinde programlar yapılmalıydı. Demokrasi sadece bir partinin sahipleneceği bir durum değildir. Demokrasi sağcı, solcu, Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Muhacir, Tatar velhasıl he-pimizin meselesidir. 

Hani öyle yasalar çıkmıştı ki kimse bir daha darbeye teşebbüs edemeyecekti, demek ki yasayı tam anlamıyla çıkaramadı hükümetimiz. Ülkemizin tarihinde hiç unutulmayan kara leke gibi sürülen 27 Mayıs ve 12 Eylül askeri darbelerinin ardından az daha 15 Temmuz darbesi de tarihimize bir kara leke olarak yer alacaktı fakat halk izin vermedi.

Allah bu milleti böyle alçakla saldırılarla imtihan etmesin diyor şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize sağlık diliyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da TKDK Desteği İle 800 Kişiye İş İmkanı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı
Havza’da “Okul Sanayi İşbirliği Protokolü” İmzalandı