Uğur Balkuv AŞ’ye Havza OSB’de 3 Yer Tahsisi Yapıldı

Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) mevcut yatırımcının üç yeni yer tahsis talebi onaylandı.

Uğur Balkuv AŞ’ye Havza OSB’de 3 Yer Tahsisi Yapıldı

Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) mevcut yatırımcının üç yeni yer tahsis talebi onaylandı.

Havza OSB’de kenevir tarımı ve kenevir işleyecek, 39 bin metre kare alanda 30 bin metrekare kapalı alana sahip bir tesis kuran Uğur Balkuv AŞ.’nin talebi üzerine toplam 27 bin metrekarelik 3 parselin tahsisi yapıldı.

Triko ve dokuma üretimi üzerine faaliyet gösterecek olan firmanın yeni yatırımı için yapılan yer tahsis talepleri değerlendirmeler neticesinde Havza Kaymakamlığında karşılıklı olarak atılan imzalar ile gerçekleştirildi.

Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar, Havza OSB Müdürü Hasbi Altuntaş ve Firma Yetkilisi Hasan Sağdan tarafından atılan imzalar ile 300 kişi istihdam sağlayacak olan yatırım için yer tahsisi yapıldı.

Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat yeni yatırımın Havza OSB’ye, bölgeye ve ülkeye hayırlı olmasını dileyerek; “ Havza OSB hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Bu büyüme ile doğru orantılı olarak yatırım için gelen talep sayısında da artış var. Kenevir tarımı bölgemizde yapılmakta. Üretilen kenevirin işleneceği sanayi tesisinin kurulması da önemli bir konu idi. Havza OSB’de kurulan tesis ile bölgede hem kenevir üretimi arttı hem de üretilen ham maddeyi işleyecek fabrikanın kurulması ile istihdama da katkı sağlandı.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havza OSB’nin gelişen ve büyüyen Havzanın lokomotifi olduğunu belirterek; “ Havza OSB’mizin en büyük yatırımcılarından olan Sayın Uğur Balkuv ve ailesine OSB’de yeni yatırım kararları için teşekkür ediyorum. Tahsis edilecek olan 3 parselde yapılacak işletme ile 300 kişi istihdam edilecek. Türkiye Yüzyılı Vizyonu kapsamında hedefimiz olan istihdam ve istihdama bağlı göç sorununu çözmüş bir Havza için önemli bir adım daha atılmış oldu. Yapmış olduğumuz çalışmalar ve Havza OSB’de artan yatırımlar ile ilçe nüfusumuzda uzun süreden bu yana ilk kez artış yaşandı. Bu artış önümüzdeki dönemlerde de devam edecek inşallah. Yapılacak olan yeni yatırım ilçemize ve bölgemize hayırlı olsun.”dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise bir hayal olarak görünen Havza OSB’nın geldiği noktadan dolayı mutlu ve gururlu olduğunu ifade ederek; “ Havza OSB gelmiş olduğumuz noktada istihdama ve ekonomiye katkı sunar bir hale geldi. İnşallah istihdama ve ekonomiye daha fazla katkı vermeye de devam edecek.”dedi.

Konuşmaların ardından toplam 27 bin metrekare alandan oluşan ve üzerine 300 kişi istihdam edecek olan triko ve dokuma üretimi yapacak olan tesis kurulacak 3 parselin tahsisi atılan imzalar ile gerçekleştirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR