Bölgenin Örnek Ziraat Odası Olma Yolunda İlerliyor

Havza Ziraat Odasında Oda Başkanı Coşkun Genç göreve başladığı 2015 yılından bu yana yapılan hizmetleri değerlendirdi.

Bölgenin Örnek Ziraat Odası Olma Yolunda İlerliyor

Havza Ziraat Odasında Oda Başkanı Coşkun Genç göreve başladığı 2015 yılından bu yana yapılan hizmetleri değerlendirdi.

2015 yılından bu yana Havza Ziraat Odası Başkanlığı görevini yürüten Coşkun Genç genel kurul süreci ve görevde olduğu 9 yıllık süreci değerlendirdi.

Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, yapmış olduğu açıklamada Havza Ziraat Odasının 9 yıl içerisinde gerek hizmet binası gerek ise ekipman ve tesis bakımından adından söz ettiren bir yapıya kavuştuğunu ifade ederek; “2015 yılında üyelerimizin teveccühü ile yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarım ile birlikte görevi devraldık. Göreve geldikten sonra ilk önceliğimiz odamızın fiziki ortamını yenilemek ve her zaman her şeyin en iyisine layık olan çiftçilerimize yakışır modern bir görümüme kavuşturduk. Ardından çiftçilerimize daha kaliteli ve hızlı hizmet sunabilme adına odamızda online işlemleri aktif hale getirdik. Yine odamız muhasebesinde online işlemelere entegre ettik. Bunların yanı sıra çiftçilerimizin faydalanabileceği toplantı odası, ilaç satış bölümü, tohumluk ve sıvı gübre satışı ile diğer birimlerimizde gerekli düzenlemeleri yaparak çiftçilerimizi hak ettikleri hizmet ile buluşturduk.” dedi.

Havza Ziraat Odası Silaj Paketleme ve Mısır Kurutma Tesisi ile çiftçilere hizmet ediyor

Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç ilçe çiftçisinin kullanımı ve bölgede danelik ve yemlik mısır ekim alanlarını arttırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını belirterek; “ Bu kapsamda ilçemize iki tesis kazandırdık. İlk olarak yemlik silajlık mısır paketleme tesisimiz kurduk ve faaliyete aldık. Ardından ülke ekonomimiz için önemli olan danelik mısır ekim alanını arttırmak amacı ile mısır kurutma tesisimiz kurarak çiftçilerimizin hizmetine sunduk. Odamızda 3 mühendisimiz ve 3 personelimiz ile çiftçilerimizin hizmeti için yönetim kurulu üyelerimiz ile çalışmaktayız. “ dedi.

Havza Ziraat Odası Silaj araç ve ekipman parkı ile göz dolduruyor

Havza Ziraat Odası 1 adet traktör, 1 adet hizmet aracı, 1 fidan açma makinesi, 2 adet taş toplama makinesi ve 1 adet sap parçalama makinelerinden oluşan araç parkı ile üyelerine önemli hizmetler sunmakta.

Başkan Genç; “ Araç parkurumuzu yenilemek için çalıştık odamızın araç parkurunu genişleterek çiftçilerimizin hizmetine sunduk.” Dedi.

 Başkan Genç; “Mühendislerimiz mahalle mahalle vatandaşımızın talepleri doğrultusunda ziyaretler düzenlemekte olup bunun karşılığında herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Göreve başladığımız günden bu zamana geçen süreçte üyelerimizden aldığımız güç ve cesaretle yatırımlarımızı tamamladık. Olmaz denileni yaparak birçok yeniliği ilçemize ve üyelerimize kazandırdık. Şuan oluşturduğumuz SMS sistemi aynı anda binlerce çiftçimize hızlı bir şekilde ulaşmaktayız.  ” dedi.

Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç; “Geçen süreçte odamızın kaynaklarını odamıza yeni imkanlar sağlamak için kullandık. Samsun ilçeleri arasında üye ve olanak sayısı bakımından çok üste olan odalarımız arasında yatırıma en önem veren bir konuma geldik. Havza’da sunulan birçok hizmet diğer ilçelerimizde sunulmamaktadır. Bu başarıyı üyelerimizin hakkını koruyarak ve onlardan aldığımız cesaret ile yapılan yatırımlar ile sağladık.” dedi.

Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kaydedilmeyen ancak üretim yapılan araziler için çiftçilerin tarımsal destek alabilmelerine imkan sağlayan yasal düzenleme ile çiftçilerin büyük bir sıkıntıdan kurtulduğunu ifade ederek; “ Bu düzenlemenin yapılmasında ve onaylanmasında emeği geçen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ederim. Ayrıca odamızın yapmış olduğu faaliye, ekipman kazanma ve tesis kuruma çalışmalarında bizlere her zaman destek olan Havza Kaymakamımız, Havza Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir, DOKAP idaresi, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz çalışanlarına, bizlere her zaman destek olan üyelerimize, personelimize ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederim.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR