5 Bin 751 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı

Havza’da yarıyıl tatili dolayısıyla 5 Bin 751 öğrenci karne sevinci yaşadı.

5 Bin 751 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı

Havza’da yarıyıl tatili dolayısıyla 5 Bin 751 öğrenci karne sevinci yaşadı.

2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılı I. Döneminde Havza’da öğrenim gören 643 anaokulu öğrencisi için “Gelişim Belgesi”, bin 628 ilkokul, 1 bin 763 ortaokul ve 1 bin 717 lise öğrencisi için ise “Karne” heyecanı yaşadılar.

Yarıyıl tatili öncesi Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat,Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ 25 Mayıs İlkokulunda öğrencilere karne dağıtarak öğrenicilerin mutluluğuna ortak oldular.

Öğrencilerden iki haftalık tatil sürecini iyi değerlendirmelerini isteyen Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat, “Öğrencilerimiz karne heyecanı ile birlikte yarıyıl tatiline başladılar. Öncelikle dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmalar sonucu emeğiniz karşılığı olan karne heyecanına yürekten katılıyor, bende sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum. Şimdi dinlenme zamanı ama dinlenmek demek boşa zaman harcamak demek değildir. Zira boşa geçirecek zamanımız yok. Tatil süreci içerisinde öğretmenlerimizin öğrencilerimizi yoğun ev ödevlerine boğmamaları, öğrencilerin daha çok kitap okumaları ve aileleri ile birlikte sosyal aktivitelerde bulunarak süreci geçirmeleri sağlamaları gerekmektedir” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebehattin Özdemir ise Havza’da eğitim seviyesi olarak oldukça iyi durumda olduğunu belirterek; “ Bu vesileyle başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere şube müdürlerimizi, okul müdürlerimizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ülke olarak sizlere ihtiyacımız var. Başarıya ihtiyacımız var. Allah’ım sizleri muvaffak eylesin. Bizim okumaktan ve başarılı olmaktan başka çaremiz yok. Siz bizim istikbalimiz, siz bizim geleceğimizsiniz. Hepinize iyi tatiller diliyorum.”dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası Kaymakam Ayvat, Belediye Başkanı Özdemir ve Milli Eğitim Müdürü Ertuğ tarafından karne dağıtımını gerçekleştirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR