Havza’da Yıkılacak İş Yerleri İçin Yeni İş Merkezi

Havza’da sel ve taşkın riskine karşı Hacı Osman deresinin üstünün yıkılarak açılması ile ıslah edilmesi çalışmaları kapsamında hazırlanan ve 56 işyerinden oluşan Rezerv Yapı projesi ihalesi tamamlandı.

Havza’da Yıkılacak İş Yerleri İçin Yeni İş Merkezi

 Havza’da  sel ve taşkın riskine karşı Hacı Osman deresinin üstünün yıkılarak açılması ile ıslah edilmesi çalışmaları kapsamında hazırlanan ve 56 işyerinden oluşan Rezerv Yapı projesi ihalesi tamamlandı. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “ Türkiye Yüzyılı vizyonumuz kapsamında daha güvenli ve modern bir Havza için çalışıyoruz.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir yapmış olduğu açıklamada Havza için hayati bir önem arz eden Hacı Osman Deresinin üzerinin kapalı olmasından dolayı yaşanan sel ve taşkın riskine karşın üzerinin açılması amacı ile yürütülen çalışmaların sona geldiğini ifade ederek; “Hacı Osman Deresi üzerinin kapatılmasının ardından dere üzerine yapılan işyerlerinin yıkılarak dere yatağının üstünün açılması için yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından yıkacak işyerlerinin taşınacağı ve rezerv yapı alanında yapılacak olan 56 adet işyerinden oluşan iş merkezi yapımı için ihale süreci tamamlandı. İnşallah kısa süre içinde inşaat çalışmalarına başlanacak.” Dedi.

Başkan Özdemir yaklaşık 3 bin 500 metre kare alanda inşa edilecek olan iş merkezinin 2 blok halinde ve 3 bin 20 metrekare inşaat alanına sahip olacağını belirterek; “56 adet iş yerinden oluşacak olan yeni iş merkezimiz inşaatına kısa sürede başlanacak. İşyerlerimizin tamamlanmasının ardından Havza için önem ve aciliyet arz eden Hacı Osman Deresinin üstünün açılması için hızlı bir şekilde yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarına başlayacağız.” Dedi.

1998 yılında ilçede yaşanan sel felaketini hatırlatan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “ 1998’de meydana gelen sel felaketi sırasında bir kişi kalp krizinden hayatını kaybetmiş, iki kişi yaralanmış, yedi ev yıkılmış, 400 işyeri hasara uğramış ve araçlar zarar görmüştü. Bu ve benzeri felaketlerin yaşanmaması adına yürütmüş olduğumuz çalışmaların son aşamasına gelindi. İnşallah Hacı Osman Deresinin üstünün açılması ve ıslahının yapılması ile Havza artık her yağmurda korkulu rüya görmekten kurtulacak. Bu sayede Havzamız daha güvenli bir hale gelecektir. Türkiye Yüzyılı vizyonumuz kapsamında daha güvenli ve modern bir Havza için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR