Havza’da ‘Filistin İçin Hayır Çarşısı’ Açıldı

Havza Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Havza Şubesi tarafından ‘Filistin İçin Hayır Çarşısı’ açıldı.

Havza’da ‘Filistin İçin Hayır Çarşısı’ Açıldı

Havza Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Havza Şubesi tarafından ‘Filistin İçin Hayır Çarşısı’ açıldı.

Havza Müftülüğü ve TDV Havza Şubesi tarafından TDV Havza Şubesi Kadın ve Gençlik Kollarının katkıları ile Kevser Cami önünde ‘Filistin İçin Hayır Çarşısı’ açıldı.

Hayır Çarşısının açılışında konuşan Havza Müftüsü Cemil Alıcı Filisitinde yaşanan acıların bir an evvel dinmesi için dua ederek kermese emeği geçenlere teşekkür ederek; “Kermesimiz Cuma günü sona erecek. Tüm hayırsever halkımızı desteğe davet ediyorum.”dedi.

Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır ise Türk halkının her zaman mağdur ve mazlumun yanında olduğunu ifade ederek; “Bu günde Türk halkı Filistin için birlik ve beraberlik içerisinde. Kermese katkı veren tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Rabbim niyetlerini kabul eylesin.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise açılan kermesin bir duruş sergilemek adına önemli olduğunu belirterek; “ Burada toplanacak tutar çok büyük bir rakam olmayacak ama karınca misali safımızı belli etme, mağdur ve mazlumun yanında olduğumuzu göstermek için bir duruştur bu kermes. Rabbimden niyazımız yaşanan bu zulmün ve vahşetin bir an evvel dinmesi. “dedi.

Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat ise Filistin halkının 7 Ekim'den bu yana İsrail tarafından uygulanan zulme sessiz kalamayacaklarını dile getirerek, “Filistinli kardeşlerimize destek olmak amacıyla düzenlenen Filistin İçin Hayır Çarşısı kermesinin açılışını gerçekleştirdik. Bugün birlik ve beraberliğimizle gösterdiğimiz yardımlaşma ve dayanışmanın Gazze halkına güç olmasını niyaz ediyor, Rabbim’den şehit olan kardeşlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

Konuşmalar ve yapılan duaların ardından Hayır Çarşısının açılışı gerçekleştirildi.

Havza Kaymakamı Ayvat, Belediye Başkanı Özdemir ve diğer katılımcılar açılış sonrası kermesten alışveriş yaptılar.

Kermesin açılışına Samsun İl Müftü Yardımcısı Özlem Kalyoncu, Havza İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Özkan Parlak, Havza İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı, Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun ile davetliler katıldılar.

Havza Kaymakamı Ayvat, Belediye Başkanı Özdemir ve diğer katılıcılar daha sonra Havza Müftülüğünü ziyaret ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR