Havza Yöresel Ürünler Üretim Tesisi Projesi Protokolü İmzalandı

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi(DOKAP) ve Havza Belediyesi arasında Havza Yöresel Ürünler Üretim Tesisi Projesi protokolü imzalandı.

Havza Yöresel Ürünler Üretim Tesisi Projesi Protokolü İmzalandı

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi(DOKAP) ve Havza Belediyesi arasında Havza Yöresel Ürünler Üretim Tesisi Projesi protokolü imzalandı.

Protokol töreni öncesi DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir projenin faydalanıcısı olan İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifini ziyaret ederek burada , Kooperatif Başkanı Nihal Baştuğ, Kooperatif Kurucusu Şerife Acar Döndür ve kooperatif üyesi kadınlar ile bir araya geldiler.

Ziyarete DOKAP Başkanı Gültekin ve Havza Belediye Başkanı Özdemir’e DOKAP Bölge Koordinatörü Osman Demir, İpekyolu Kadın Girişimi Ve Üretimi Kooperatifi Başkanı Bahar Kastan, Havza Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Ümran Uğurlu’da katıldı.

Kooperatif ziyaretinin ardından Havza Belediye Meclis Salonunda düzenlenen protokol imza törenine geçildi.

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin imzalanan protokolün her iki tarafa da hayırlı olmasını dileyerek; “Bölgemizin kalkınması için çalışmalarımıza devam ediyor. İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifimizin desteklenmesi amacı ile hazırlanan ve Havza’da üretime katılan kadınlarımızın gücüne güç katmaktan dolayı mutluyuz.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise kadının istihdama ve üretime katılmasının önemine değinerek; “Havza’da istihdamın artması için farklı alanlarda projeler geliştirilmekte. Havza Belediyesi olarak bizlerde bu projelerin içindeyiz. Kadınlarımızın üretime ve istihdam dahil olması önemli bir konu. Havza Belediyesi ve aynı zamanda başkanı olduğum Havza Yerel Eylem Gurubu (YEG) Derneği olarak bu konuda üzerimize düşeni yapmaktayız. Kadın ne kadar güçlü ise toplum da o kadar güçlüdür. Havza Belediyesi olarak kendi ayağının üzerinde duran, kendi üreten her zaman yanındayız. Ayrıca DOKAP tarafından ilçemizde önemli projelerimize destek verildi. DOKAP Başkanımız Sayın Hakan Gültekin ve ekibine teşekkür ederim. Projemizin ilçemizde üreten kadın istihdamına katkıda bulunmasını ve hayırlı olmasını temenni ediyorum. ”dedi.

Konuşmaların ardından Havza Belediyesi tarafından Havza YEG işbirliği ile Örgütlü Tarımsal ve Yöresel Ürünlerin Üretim-Satış ve Pazarlanmasının Desteklenmesi Programı hazırlanan 615 bin lira bütçeli ve İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifine ekipman desteği sağlayacak olan Havza Yöresel Ürünler Üretim Tesisi Projesi protokolü DOKAP Başkanı Gültekin ve Havza Belediye Başkanı Özdemir tarafından imzalandı.

İmza töreni sonrası Havza Belediye Başkanı Özdemir, DOKAP Başkanı Gültekin’i bir süre makamında ağırlayarak hediye takdim etti.

DOKAP Başkanı Gültekin, Havza Belediye Başkanı Özdemir ve bearbesindekiler Havza Ziraat Odasını ve 1 milyon 500 bin liraya maliyet ile DOKAP destekli Danelik Mısır Kurutma Tesisi Kurulması Projesi kapsamında kurulan Danelik Mısır Kurutma Tesisini ziyaret ederek Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç’ten bilgiler aldılar.

Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’e odaya vermiş oldukları desteklerden ötürü çiftçiler adına teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR