Havzalı Yazar Hasan Dikmen’in Kitabı Yayınlandı

Samsun Bafra Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde, Müze Araştırmacısı Havzalı yazar Hasan Dikmen’in Kanlı sel isimli romanı yayınlandı. Kanlı Sel; aşkın, sevginin, dayanışmanın yanı sıra, çaresizliğin, yoksulluğun, geleneksel inançlar ile insanı kıskaca alan geleneklerin iç içe geçtiği bir Anadolu köyünde, beklenmedik bir zamanda kanlı sele kurban giden Dündar ve Canpolat kardeşlerin hikâyesi anlatıyor. 1984 yılında Havza’da doğan Hasan Dikmen, 2010 yılında Trakya Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında, İstanbul Kasımpaşa'da; İslam Hukuku, İslam Ahlakı, İslam Felsefesi, Mantık, İlm-i Lügat, İlm-i Nahv, İlm-i Beyân İlm-i Kelâm, Emsile, Bina, Maksut, Avamil, İzhar, Kafiye, Metinler, İsaguci, Mektubat-ı Rabbani üzerine dini eğitim aldı. Çeşitli okullarda vekil öğretmen olarak görev yaptı. 2015 yılında AÖF İlahiyat Önlisans Bölümünden Yüksek Onur derecesiyle mezun oldu. 2017’de Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Aynı yıl, Rize Müzesi’nde Müze Araştırmacısı olarak görevine başladı. Çalışma hayatına, Samsun Bafra Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde, Müze Araştırmacısı olarak devam etmekt olan yazar evli ve iki kız babasıdır. Gazetemize Açıklamada bulunan Dikmen; “Hayal ürünü olmayan, her bir satırında buram buram gerçek kokan olayları, içinde doğduğum kültürün diliyle yoğurdum. Temennim odur ki; naçizane kelâmım, her bir okurumun yüreğine işleyecek, kimileri, kendinden bir parça bulup duygulanacak. Hayat hikâyesi bu merhalelerden geçmeyenler ise köy insanının derdiyle dertlenecek. Yüküne omuz verecek. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Havza Altınbaşak Un Fabrikaları sahibi Dursun Bey ve oğlu Alican İkiz'e, kapak tasarımında emeği geçen Şule Dönertaş'a, her daim yüküme omuz veren hayat ortağım Şeyma Nurten Dikmen'e içten teşekkürlerimi bir borç bilirim” dedi.

Havzalı Yazar Hasan Dikmen’in Kitabı Yayınlandı

Samsun Bafra Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde, Müze Araştırmacısı Havzalı yazar Hasan Dikmen’in Kanlı sel isimli romanı yayınlandı.

Kanlı Sel; aşkın, sevginin, dayanışmanın yanı sıra, çaresizliğin, yoksulluğun, geleneksel inançlar ile insanı kıskaca alan geleneklerin iç içe geçtiği bir Anadolu köyünde, beklenmedik bir zamanda kanlı sele kurban giden Dündar ve Canpolat kardeşlerin hikâyesi anlatıyor.

1984 yılında Havza’da doğan Hasan Dikmen, 2010 yılında Trakya Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında, İstanbul Kasımpaşa'da; İslam Hukuku, İslam Ahlakı, İslam Felsefesi, Mantık, İlm-i Lügat, İlm-i Nahv, İlm-i Beyân İlm-i Kelâm, Emsile, Bina, Maksut, Avamil, İzhar, Kafiye, Metinler, İsaguci, Mektubat-ı Rabbani üzerine dini eğitim aldı. Çeşitli okullarda vekil öğretmen olarak görev yaptı. 2015 yılında AÖF İlahiyat Önlisans Bölümünden Yüksek Onur derecesiyle mezun oldu. 2017’de Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Aynı yıl, Rize Müzesi’nde Müze Araştırmacısı olarak görevine başladı. Çalışma hayatına, Samsun Bafra Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde, Müze Araştırmacısı olarak devam etmekt olan yazar evli ve iki kız babasıdır.

Gazetemize Açıklamada bulunan Dikmen; “Hayal ürünü olmayan, her bir satırında buram buram gerçek kokan olayları, içinde doğduğum kültürün diliyle yoğurdum. Temennim odur ki; naçizane kelâmım, her bir okurumun yüreğine işleyecek, kimileri, kendinden bir parça bulup duygulanacak. Hayat hikâyesi bu merhalelerden geçmeyenler ise köy insanının derdiyle dertlenecek. Yüküne omuz verecek. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Havza Altınbaşak Un Fabrikaları sahibi Dursun Bey ve oğlu Alican İkiz'e, kapak tasarımında emeği geçen Şule Dönertaş'a, her daim yüküme omuz veren hayat ortağım Şeyma Nurten Dikmen'e içten teşekkürlerimi bir borç bilirim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR