Cumhuriyetin 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Havza’da Mehmetçik Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başladı.

 Cumhuriyetin 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Samsunun Havza ilçesinde Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Havza’da Mehmetçik Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başladı.

Mehmetçik Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtına Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Muhammet Emin Demirci ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir çelenk sundu.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi. Törene Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat, Belediye Başkanı Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Kurkmazlı, MHP İl.e Başkanı İbrahim Yüksel, CHP İlçe Başkanı Şener Geçit, oda ve STK başkanları, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet'in ilanının 100.yıl dönümü nedeni ile bir dizi tören düzenlendi.

Törenler ilk olarak Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat tebrikleri kabulü ile başladı.

Havza Kaymakamlığında düzenlenen programda Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tebrikleri kabul etti.

Buradaki törene, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Özkan Parlak ve protokol üyeleri katıldı.

Daha sonra İlçe Stadında gerçekleştirilen resmi kutlama programına geçildi.

Buradaki tören Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Muhammet Emin Demirci ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemine dair konuşmasını yapan Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “benim en büyük eserim” diyerek nitelendirdiği Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunun ulusca yaşandığını belirterek; “ Cumhuriyet, milli iradeyi temsil etme esasına dayanan, kişilerin kendi temsilcilerini özgür iradeleriyle serbestçe seçebildiği; farklı siyasal düşüncelerin anayasal sınırlar içinde ifade edilebildiği, istişareye dayalı bir yönetim biçimidir. 100 yıl önce atalarımız canlarını feda ederek bizlere bugünleri armağan etmiştir. Cumhuriyet Bayramımızı kutlar canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi minnetle ve şükranla anarım.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Cumhuriyetin temellerinin Havza’da atıldığını ifade ederek; “ Cumhuriyetin temellerinin atılmasında ilk cesareti, ilk cüreti gösteren ve ilk teşkilatlanmayı yapan Havzalılardır. Böyle bir nesil fertleri olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılı bizler için çok daha önemli. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlarım.”dedi.

Konuşmaların ardından tören, öğrenciler tarafında okunan şiirler, öğretmenler tarafından okunan kahramanlık türküleri okunması ve okullar tarafından hazırlanan gösteriler ile devam etti.

Törende Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Muhammet Emin Demirci ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ilçe genelinde düzenlenen yarışmalarda derece giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Tören düzenlen tören geçişi ile sona erdi

Törene Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
MHP’de Müracaatlar Başladı
MHP’de Müracaatlar Başladı