Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi Yine Avrupa Yolunda

İlçemiz okullarından Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi hız kesmeden Avrupa Birliği projelerine devam ediyor. Şimdi ise beşinci projeleri olan Erasmus+KA2 projesi ile gündemde.

Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi Yine Avrupa Yolunda

İlçemiz okullarından Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi hız kesmeden Avrupa Birliği projelerine devam ediyor. Şimdi ise beşinci projeleri olan Erasmus+KA2 projesi ile gündemde. Proje altı ülke ortaklı ve projenin koordinatör ülkesi Türkiye. Sloganları “We volunteer for Europe” (Avrupa için gönüllüyüz biz). Adından da anlaşılacağı üzere gönüllülük bu projenin temel amacıdır.

Proje kapsamında 02-09 Nisan tarihleri arasında ilk gezilerini İtalya’ya gerçekleştiren, dört öğrenci ve üç öğretmenden oluşan grubumuz ilk durakları olan Venezia’dan sonra projenin asıl uygulanacağı yer olan Milan’a geçtiler.

Milan’da 5 gün İtalyan aileler tarafından misafir edildiler. Orada her gün bir sivil toplum kuruluşuna ziyaret gerçekleştirdiler. Ayrıca orada hem kendi kültürlerini tanıtmak hem de başka kültürleri tanımak için etkinlikler düzenlediler. Sacra Familiga’da engelli arkadaşlarının düzenlemiş olduğu eğlence programına katıldılar. 6 ülkenin katıldığı Proje Logo Yarışması düzenleyerek projenin logosunu seçtiler. Son olarak İtalya ekibi tarafından durumu iyi olmayanlar için hazırlanan gönüllü yemek dağıtımına katıldılar. Son gece İtalya ekibinin hazırladığı eğlence gecesinde eğlenerek 8 Nisan gecesi yola çıktılar ve 9 Nisan’da Türkiye’ye geri döndüler.

7-14 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Polonya gezisi için de hazırlıklar başladı. 4 kız öğrenci ve 2 öğretmenin gideceği Polonya ziyaretinde de gönüllük adına etkinlikler düzenlenecek ekibimize şimdiden başarılar dileriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
E Twinning Masalımın Sesi Projesi  Merkez İlkokulunda Başlıyor
E Twinning Masalımın Sesi Projesi Merkez İlkokulunda Başlıyor
Trafik Kazası 12 Yaralı
Trafik Kazası 12 Yaralı