Havza TSO’nun yeni makam aracı TOGG’u Havzalılara Tanıttı

Havza Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye’nin yerli aracı TOGG’u makam aracı teslim aldı.

Havza TSO’nun yeni makam aracı TOGG’u Havzalılara Tanıttı

Havza Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye’nin yerli aracı TOGG’u makam aracı teslim aldı.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası'nın( Havza TSO) makam otomobili TOOG oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) 79. Genel Kurulu'nda kura çekiminin ardından oda adına alınan 55 H 0505 plakalı TOGG, bu gün teslim alınarak Havza TSO binası önünde Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Acar tarafından vatandaşlara tanıtıldı.

Siyah renkli TOGG vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü ve vatandaşlar araç ile fotoğraf çektirerek aracı yakından incelediler.

Havza TSO Başkan Yardımcısı Yakup Akekin;, “Türkiye'nin hayali Yerli ve Milli ilk otomobilimiz TOGG marka elektrikli akıllı aracımızı, Havza TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri olarak ilklerin ve gelişimin öncüsü olan Havza’ya getirmenin mutluluğunu sevincini yaşıyoruz. Yerli aracın ülkemize kazandırılmasının öncüsü olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak gecesini gündüzüne katan, büyük zorlukları bir bir aşan, Türkiye'nin ilk elektrikli otomobil fabrikasının kurulmasında etkin rol oynayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve emeği geçen herkese saygılarımı hürmetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Havza Ticaret  ve Sanayi Odasının hizmet aracı olarak kullanacağı Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’un tanıtımında bir açıklama yapan Havza TSO Başkanı Erkan Acar; “ Cumhuriyetin 100. Yılında yerli ve milli araç TOGG’u Havza TSO’ya kazandırdık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet hedefine uygun olarak son teknolojiyle üretilen ve Türk iş dünyasının gücünün göstergesi olan TOGG Havza TSO camiasına hayırlı uğurlu olsun. Üst kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde üretilen ve milli gururumuz olan sadece yerli ve milli otomobilin ötesinde teknoloji ürünü olan TOGG’u Odamız adına teslim almanın gururunu yaşıyoruz. Ülkemizin 100 yıllık hayali daha gerçeğe dönüştüren başta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Türk mühendislerinin ve Türk sanayisinin eseri olan elektrikli TOGG’umuz odamıza çok yakıştı. TOGG’umuzun tekrar hayırlı olmasını dileyerek Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR