Havza Fizik Tedaviyi Bakım Rehabilitasyon Merkezi, Huzurevi Sakinlerinin Ayağına Gidiyor

Samsun'un Havza ilçesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ) bağlı Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi hizmeti sakinleri fiziksel engelli olan Havza Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi sakinlerinin ayağına götürüyor.

Havza Fizik Tedaviyi Bakım Rehabilitasyon Merkezi, Huzurevi Sakinlerinin Ayağına Gidiyor

Samsun'un Havza ilçesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ) bağlı Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi hizmeti sakinleri fiziksel engelli olan Havza Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi sakinlerinin ayağına götürüyor.

Havza Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde kalmakta olan ve her gün fizik tedavi görmesi gereken merkez sakinlerinin gidiş geliş ve sıra bekleme gibi problemlerini ortadan kaldırmak amacı ile Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi doktor ve fizyoterapistlerinden oluşan bir ekip her gün Havza Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde yaşlı ve engellilere fizik tedavi uygulaması yapıyor.

Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin 2019 yılında hizmete girmesi ile birlikte Havza Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi ile yapılan protokol çerçevesinde her iki kurumunda katkıları ile Havza Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi binasında oluşturulan fizik tedavi ünitesinde merkez sakinleri Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi görevlisi doktorlar tarafından muayene edilerek fizik tedavi görmesi gerek merkez sakinleri hiçbir yere gitmeden yerinde her iki kurumun fizyoterapistlerinden fizik tedavi hizmeti almaktalar.

İmzalanan protokol çerçevesinde yürütülen hizmetleri yerinde inceleyen OMÜ Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi, Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Sorumlu Hekimi Prof. Dr. İlker İlhanlı ve Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Sorumlu Müdürü Birol Yılmaz Havza Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde kalmakta olan ve fizik tedavi hizmetinden yaralanan merkez sakinleri ile sohbet ederek çalışmalar hakkında ilgililerden bilgiler aldılar.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren OMÜ Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi, Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Sorumlu Hekimi Prof. Dr. İlker İlhanlı Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin 2019 yılından bu yanan başarılı bir şekilde hizmetlerine devam ettiğini ifade ederek; “ Havza’da hizmete başladığımızdan çok kısa bir süre sonra dezavantajlı guruplara yönelik yapmış olduğumuz proje ve incelemelerde akılımıza Havza Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde fizik tedavi merkezlerine ulaşımı çok zor olan hastaların işlerini kolaylaştıracak ve rehabilitasyon hizmetinin yerinde verilebileceği şekilde bir proje konusu geldi. Bunun ile alakalı olarak yaptığımız çalışmalarımız neticesinde, üniversite yönetimimizin de katkıları ile imzaladığımız protokol çerçevesinde Havza’daki bakım ve rehabilitasyon merkezi içerisinde ÖMU Tıp Fakültesi Hastanesi Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti vermekteyiz. Böylelikle yaşlı ve fiziksel engelli olan hastalarımızın herhangi bir merkeze gitmeden direkt kendi ikamet ettikleri kurum içerisinde rehabilitasyon hizmetlerinden fayda görmelerini sağlıyoruz.”dedi.

Havza Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Yusuf Duru ise imzalanan protokol ile merkez sakinlerinin fizik tedavi hizmetlerini yerinde aldığını ifade ederek; “ Bu hem hastalarımız hem de çalışanlarımız açısından büyük bir avantaj. Hastalarımızın takibi bu şekilde daha kolay oluyor hem de hastalarımız bedensel engelli olduğundan ötürü transfer yaşamamış oluyoruz. Hem de hastalarımız istedikleri anda fizik tedavi çalışanlarımıza ulaşma imanı bularak tedavilerini alıyorlar. Bize böyle bir imkan tanıdıkları için bakanlığımıza ve üniversitemize teşekkür ederim.”dedi.

Oluşturulan fizik tedavi ünitesinden yaralanan Havza Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi sakini Murat Kırkıl ise verilen hizmetten memnun olduğunu ifade ederek; “Görevli arkadaşlarımız sabah 8’den akşam 5’e kadar buradalar. Ama fizik tedaviden daha önemlisi çalışanların bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alakandan çok mutlu oluyoruz. Allah razı olsun hepsinden. Devletimizin sunmuş olduğu nimetlerden bir tanesi. Çünkü dışarıya gidip gelmek bizim için çok büyük sıkıntı oluyordu. Onların buraya gelmesi, bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alaka ile halkın içinden olduğumuz hissettiriyor ve bizi daha çok mutlu ediyor.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
MHP’de Müracaatlar Başladı
MHP’de Müracaatlar Başladı