Entegre Harç Sanayi ve Ticaret AŞ Ek alan Talebinde Bulundu

Havza Organize Sanayi Bölgesinde yatırım çalışmalarına devam eden Entegre Harç Sanayi ve Ticaret AŞ. Genel Müdürleri, Kaymakam Nayman ve Başkan Özdemir’i ziyaret ettiler.

Entegre Harç Sanayi ve Ticaret AŞ Ek alan Talebinde Bulundu

Havza Organize Sanayi Bölgesinde yatırım çalışmalarına devam eden Entegre Harç Sanayi ve Ticaret AŞ. Genel Müdürleri, Kaymakam Nayman ve Başkan Özdemir’i ziyaret ettiler.

Ata Holding bünyesinde kurulan Entegre Harç Sanayi ve Ticaret AŞ. Havza Organize Sanayi Bölgesinde yapı kimyasalları ve alçı üretimi yapacak olan bir fabrika için yapım çalışmalarına başlayan firma yetkilileri Havza OSB’den ek yer tahsis talebinde bulundular. 5000 metrekare kapalı alanda yapı kimyasalları üretimi yapmayı planlayan firma 2024 yılında faaliyete geçmeyi hedefliyor.

Şirketin Fabrikalar ve İşletme Genel Müdürü Seyfettin Baş; “ İlk etapta 40 kişi istihdam edeceğiz ve yapı kimyasalları ile alçı üretimi yapacak olan fabrikamızın 2024 yılı ocak ayında faaliyete geçmesini planlamaktayız.” dedi.

Şirketin Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Bülent Kanıyılmaz ise Havza OSB’yi tercih etmelerindeki sebebin lojistik ağının merkezinde olması olduğunu belirterek; “Yapmış olduğumuz fizibilite çalışmalarında Havza OSB pazarlama ve ikmal bakımından en uygun OSB olarak öne çıkıyor. Karadeniz, İç Anadolu ve yurdun her tarafında kolaylıkla ürün sevki yapılacak bir konuma sahip OSB’de yatırım yapmak bizim için önemli bir fırsat. İnşallah burada üretimini yapacağımız yapı kimyasallarımızı Rusya, Ukrayna, Gürcistan gibi ülkelere ihraç edeceğiz. Bunun içinde Havza OSB denizyolu, karayolu ve demiryolu ağında olması bizlere avantaj sağlayacak. Firmamıza ek alan talep etmekteyiz.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Özdemir ise firma yetkilerine teşekkür ederek; “Havza OSB inşallah bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak.” dedi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ise Havza OSB’nin yapılan çalışmalar ile daha cazip bir hale geleceğini belirterek; “Havza OSB’de kurulan mesleki eğitim merkezi ve diğer avantajları ile yatırımcılar için önemli fırsatlar sunmakta. Demiryolu yükleme rampalarının eklenmesi ile Havza OSB yatırımcılarına önemli lojistik avantaj sağlayacaktır. Yapılacak yatırımın öncelikle ilçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.

Entegre Harç Sanayii ve Ticaret A.Ş, 1978 yılında İstanbul'da kireç üretimi için kuruldu.

Türkiye de ilk endüstriyel sıva üretimini başlatarak; 1990 yılında Çimento Esaslı Makine Uygulamalı hazır sıva "Sıvamatik"i, 1991 yılında ilk Alçı Esaslı Makine Uygulamalı hazır sıva "Alçımatik"i, piyasaya sürmüştür. Entegre, sahip olduğu bu yenilikçilik ve öncülük anlayışı ile temelden çatıya yapının her bölümünde binalara değer katan; kaliteli ve uygun maliyetli çözümler sunan geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Entegre’nin ürün yelpazesi; Alçı esaslı sıvalar,  Çimento Bazlı Sıvalar, Dekoratif Sıvalar, Teknik Harçlar, Su Yalıtım Ürünleri, Isı Yalıtım Ürünleri, Fayans Yapıştırıcıları ve Derz Dolguları, Kireç ve Agrega ürün gruplarından oluşmaktadır.

2006 yılında Burdur Fabrikasını ve 2015 yılında Ankara Fabrikasını devreye almıştır.2022 Yılında Havza OSB’ye yer tahsisinde bulunan firma 2024 yılı itibari ile üretime geçmek amacıyla inşaat çalışmalarına devam ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR