Havza'da İlköğretim Haftası Kutlandı

Havza ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.

Havza'da İlköğretim Haftası Kutlandı

Havza ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Havza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ Mehmetçik Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Daha sonra İlköğretim Haftası dolayısıyla 25 Mayıs İlkokulu tarafından okulun konferans salonunda düzenlenen programa geçildi.

Program okulda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe Kilit Operasyonu’nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Kubilay Çon’un ailesinin katkısı ile oluşturulan Şehit Piyade Uzman Çavuş Kubilay Çon Kütüphanesi Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Muhammet Emin Demirci, Havza İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Özkan Parlak, Havza Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı, Havza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ ve Şehit Ailesinin kestiği kurdele ile hizmete açıldı.

Kütüphanenin içerisinde Şehit Piyade Uzman Çavuş Kubilay Çon askeri kıyafetleri ve fotoğraflarının bulunduğu vitrin ise ziyaretçilerin büyük ilgisini gördü.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir şehit ailesine katkılarından ötürü teşekkür ederek; “Şehidimizin adını böylesi kıymetli bir yere verilmesi bizleri mutlu etti.”dedi.

Havza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ ise özellikle şehidin eşyalarının kütüphanede sergilenmesinin öğrencilere şehitlik ve vatan sevgisinin öğretilmesinde büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Şehit Babası Alper Çon ise oğlunun isminin yaşatılacak olmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Kütüphane açılışı sonrası ise gerçekleştirilen İlk Öğretim Haftası programı saygı duruşu, İstiklal Marşı ile günün anlam ve önemine dair konuşma ile başladı.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler sahnelendi, şiirler okundu. Programda 4. sınıf öğrencileri, 1. sınıf öğrencilerine hoş geldin çiçeği verdi.

Programın son bölümünde katılımcılar Sıfır Atık Farkındalık Sergisi gezildi.

Program sonrası okulun birinci sınıf öğrencilerini ziyaret eden Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve beraberindekiler öğrencilere Havza Belediyesi tarafından hazırlatılan boyama kitaplarını hediye ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir öğrencilere başarılar dileyerek; “Havza Belediyesi olarak eğitim kurumlarımızın yanındayız ve yanında devam edeceğiz. Yeni eğitim öğretim yılının Milli Eğitim camiasına, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.

Programa Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Muhammet Emin Demirci, Havza İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Özkan Parlak, Havza Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı, Havza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ, Şehit Ailesi, Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt, okul idarecileri, davetliler ve öğrenci velileri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR