Havza Ülkü Ocağında 12 Eylül Konulu Konferans Düzenlendi

Havza Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından “12 Eylül Anma ve Anlatma” isimli konferans düzenlendi.

Havza Ülkü Ocağında 12 Eylül Konulu Konferans Düzenlendi

Havza Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından “12 Eylül Anma ve Anlatma” isimli konferans düzenlendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Sosyoloji Bölümü, Uygulamalı Sosyoloji Ana Bilim Dalı Bölüm Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Murat Emre Şahin’in konuşmacı olarak katıldığı ve Havza Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı binasında düzenlenen program 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümünde, idam edilen ülkücüler ve şehitler için okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapılan dua ile başladı.

Havza Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Yasin Köz 12 Eylül darbesinin 43. Yıldönümünde darde hayatını kaybeden ülkücüleri anmak için toplandıklarını ifade ederek; “ Türk Milliyetçiliği vatan ve millet sevdasının hiçbir ön şarta dayanmayan kutlu bir yansımasıdır. Ne 12 Eylül öncesini ne de 12 Eylül'ü unuttuk, unuttururuz. 12 Eylül’ü gelecek nesillere aktarmak için bu tür etkinliklerimiz devam edecek.” dedi.

Gecede konuşan Havza Belediyesi önceki dönem başkanlarından Tuncer Keskin, dönemin tanığı olarak 12 Eylül askeri darbesi ve o dönem yaşananlar hakkında gençler bilgiler aktararak; “Gençlerimiz okumalılar ve kendilerini iyi yetiştirmeliler. O dönemde üzerimize oynanan oyunların tekrarlanmaması için gençlerimizin kendilerini iyi yetiştirmeleri ve bilinçli olmaları önemli.”dedi.

Konuşmaların ardından konuşmacı OMÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Sosyoloji Bölümü, Uygulamalı Sosyoloji Ana Bilim Dalı Bölüm Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Murat Emre Şahin’in “12 Eylül Anma ve Anlatma” isimli sunumuna geçildi.

Doç Dr. Şahin konuşmasında Türklerin tarih sahnesine çıkışından bu zamana kadar yaşanan olaylar, uzak ve yakın Türk siyasi tarihi ile Türk devletlerinin sosyolojik, eğitim ve fikri ilişkileri hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

MHP İl Başkan Yardımcısı Abdulkadir Uzunoğlu, MHP İlçe Başkanı İbrahim Yüksel, Havza Muhtarlar Dernek Başkanı Adem Şahin, Kızılay Havza Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu, Genç Kızılay Havza Şube Başkanı İrem Uyaroğlu, Havza Belediyesi önceki dönem başkanlarından Tuncer Keskin, davetliler ve vatandaşlar katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
MHP’de Müracaatlar Başladı
MHP’de Müracaatlar Başladı