30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

Tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

Tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlandı.

Kutlamalar kapsamında ilk olarak Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Muhammet Emin Demirci tebrikleri kabul etti.

Tebriklerin kabulü sonrası Mehmetçik Meydanındaki törende Atatürk Anıtı'na Kaymakam Cengiz Nayman, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Muhammet Emin Demirci ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir çelenk sundu.

Atatürk Anıtına konulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Muhammet Emin Demirci tarafından günün anlamı ile ilgili konuşma ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos kutlama mesajının okunması ile program sona erdi.

Çelenk sunma programının ardından Kaymakam Cengiz Nayman, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Muhammet Emin Demirci, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve protokol üyeleri Havza Atatürk Evini Müzesini ziyaret ederek burada müze çalışanlarından Atatürk’ün Havza’da yapmış olduğu çalışmalar ve müzede sergilenen eserler hakkında bilgiler aldılar.

Kaymakam Cengiz Nayman Milli Mücadelenin başladığı Havza’da 30 Ağustos Zafer Bayramının kutlamanın gururunu yaşadığını belirterek; “Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği eşsiz kahramanlıklarla, vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhuyla, verdiği mücadeleyle büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı emanet etmiştir. Bizler de emanet aldığımız vatanımızı her alanda en üst seviyelere çıkarmak için var gücümüzle birlik ve beraberlik içinde çalışmakta, ecdadımızın bize emaneti olan Cumhuriyetimizi hakkıyla muhafaza ve müdafaa ederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği ‘Muasır Medeniyetler’ seviyesinin üzerine çıkma hedefine kararlılıkla ilerlemekteyiz. Milli Mücadelede böylesi önemli yere sahip bir ilçede görev yapmaktan gurur duyuyorum.” Dedi.

Nayman ; “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden Milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havzanın ve Havzalıların Milli Mücadelenin her aşamasında büyük bir rolü olduğunu belirterek; “ Bunun en büyük göstergesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Eylül 1924 tarihinde ikinci ziyaretlerinde Havzamıza ve Havzalılara hediye ettiği Cumhurbaşkanlığı Forsu ve ‘Muhterem Havzalılar, ilk cüreti, ilk cesareti gösteren, ilk teşkilatı yapan sizlersiniz. İnkılap ve Cumhuriyet tarihinde kahraman Havza'nın büyük bir yeri vardır.’ Sözleridir. Havza dün olduğu gibi bu günde ülkemizin bölünmez bütünlüğü için üzerine düşen vazifeyi gurur ile yapmaktadır. Ülkemizin bağımsızlığı ve birliği için mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz özlem ve saygı ile yad ediyorum. Ruhları şad olsun.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR