Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu Samsun-Havza Etabı Tamamlandı

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu'nun(SAMKON) ortaklaşa düzenlediği Kurtuluş Yolu Bisiklet Turunun ilk etabı olan 160 kilometrelik Samsun-Havza etabı sona erdi.

Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu Samsun-Havza Etabı Tamamlandı

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu'nun(SAMKON) ortaklaşa düzenlediği Kurtuluş Yolu Bisiklet Turunun ilk etabı olan 160 kilometrelik Samsun-Havza etabı sona erdi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve SAMKON tarafından organize edilen ve 4 gün sürecek olan Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Tütün İskelesi önünden start alan ve 160 kilometreden oluşan Samsun Havza etabı sona erdi.

Turun ilk etabını Süper Toto Bisiklet Takımı Sporcusu Serdar Anıl Depe birinci olarak bitirdi.

Samsun-Havza etabının ikincisi Süper Toto Bisiklet Takımı Sporcusu Kaan Soylu Özkalbim, üçüncü Beykoz Belediyespor Kulübünden Muhammet Erkan oldu.

Etapta dereceye girenlere madalyaları, Atatürk Evi önünde düzenlenen törenle verildi.

Beykoz Belediyespor Kulübünden Muhammet Erkan’ ödülünü veren Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu turun ilk etabının tamamlanmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek; “ Kaymakamımıza ve belediye başkanımıza ev sahipliğinden ötürü teşekkür ederim. Bisiklet turunun organizasyonunda büyük emekleri olan SAMKON Genel Başkanımız Hasan Kaya Aşçı’ya ayrıca teşekkür ederim. Güzel başladık çok mutluyum. İnşallah turumuz 4. gününde yine buz güzellikle biter.”Dedi.

Süper Toto Bisiklet Takımı Sporcusu Kaan Soylu Özkalbim’e madalyasını takan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise düzenlenen bisiklet turunun son derece önemli ve manalı olduğunu belirterek; “ Bu bisiklet turunun ilk etabının finiş noktası Havza. Samsun’dan Tıpkı 19 Mayıs 1919 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Havza’ya gelişleri gibi bu günde bisikletçilerimiz zorlu bir maraton ile Havza’ya geldiler. 30 Ağustos Zafer Bayramının ruhuna uygun bir program oldu. Turnuvada emeği geçen başta SAMKON Genel Başkanımız Kaya Aşçı beye ekibine, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi.

Etap birincisi Süper Toto Bisiklet Takımı Sporcusu Serdar Anıl Depe’ye madalyasını veren Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ise 30 Ağustos Zafer Bayramının seneyi devriyesinde böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı gurur duyduğunu belirtti.

Ödül töreninin son bölümünde ise genel klasman liderine verilen sarı mayoyu, en tırmanış kırmızı mayo, en iyi sprinter ve en iyi tırmanış kırımız mayoyu Süper Toto Bisiklet Takımından Serdar Anıl Depe’ye mayolarını Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Metin Gengiz,, SAMKON Genel Başkanı Yardımcısı Harun Kurt ve Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun giydirdi.

En genç bisikletçi olarak beyaz mayoyu kazanan Süper Toto Bisiklet Takımı Sporcusu Kaan Soylu Özkalbim SAMKON Genel Başkanı Hasan Kaya Aşçı giydirdi.

Aşçı yapmış olduğu konuşmada Kurtuluş Yolu Bisiklet Turunun ilk etabını tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek; “Sporcularımızı sağlıklı ve kazasız bir şekilde böyle zorlu bir etabı tamamladıklarından ötürü tebrik ediyorum. İnşallah arkadaşlarımız ile Kahramankazan’a kadar yalnız bırakmayacağız.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
Havza’da Kenevir İşleyecek Fabrikanın Tanıtımı Yapıldı
MHP’de Müracaatlar Başladı
MHP’de Müracaatlar Başladı