Havza YEG İle Kırsal Mahalle Çocuklarının Yüzünü Güldürüyor

Havza Belediyesi ve Havza Yerel Gurubu (YEG) Derneği işbirliği ile hazırlan proje kapsamında kırsal mahallelerde kurulan parklar çocukların yüzlerini güldürüyor.

Havza YEG İle Kırsal Mahalle Çocuklarının Yüzünü Güldürüyor

Havza Belediyesi ve Havza Yerel Gurubu (YEG) Derneği işbirliği ile hazırlan proje kapsamında kırsal mahallelerde kurulan parklar çocukların yüzlerini güldürüyor.

Havza Belediyesi ve Havza YEG işbirliği ile Havza YEG’in yerel kalkınma strateji içerisinde yer alan kamusal alanların iyileştirilmesi teması hazırlanan ve 8 kırsal mahallede uygulanacak olan tamamı hibe 1 milyon 100 bin liralık bütçeli “Ahşap Oyun Parkı Yapımı Projesi” çalışmaları kapsamında kırsal mahallelere oyun parkları kuruluyor.

Proje kapsamında Çiftlik, Ekinpınar, Şerifali ve Beyköy mahallelerinde oyun parkları tamamlanarak çocukların kullanımına açılırken, Elmacık, Yaylaçatı, Mısmılağaç ve Cevizlik mahallelerindeki oyun parklarının kurulum ve alan düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Proje kapsamında parkların kurulduğu mahallerde ise okulların açılmasına kısa bir süre kala parkların tadını çıkarıyor. Çocuklar parkın yapılmasından mutlu olduklarını ve gün boyu oyun oynadıklarını ifade ettiler.

Çiftlik Mahallesi sakinlerinden Arif Arslan ise parkın kurulduğu günden bu yana çocukların toplanma yeri olduğunu, Samsun Büyükşehir ve Havza Belediyesinin ihtiyaçları gidermek konusunda göstermiş oldukları çabadan ötürü teşekkür ederek; “ Parkımız tamamlandı. Bunun için başta Havza Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Mahalle halkımız özellikle çocuklarımız çok memnun. Çocuklarımızın oyun oynayacak alanları yoktu. Park yapıldığı günden bu yanan çocuklarımız burada oyun oynuyorlar. Bazen ev hanımları küçük çocuklarını da getiriyor.

Havza YEG Derneği Müdürü Özgür Atala ise projenin Havza Belediyesi ve Havza YEG işbirliği ile Havza YEG’in yerel kalkınma strateji içerisinde yer alan kamusal alanların iyileştirilmesi teması kapsamında hazırlandığını belirterek; “ Havza Belediye Başkanı ve aynı zamanda Havza YEG Yönetim Kurulu Başkanımız Sebahattin Özdemir öncülüğünde toplam yatırım bedeli 1 milyon 100 bin lira olan ve yüzde 100 hibeli 8 adet Ahşap Çocuk Oyun Parkı projemizin sonunda geldik. 8 parkımızın yüzde 80’ini tamamladık. Projede amacımız kırsal alanda yaşayan çocuklarımıza daha konforlu bir sosyal alan sağlamak.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’de belediye olarak gayretlerinin ilçe merkezindeki standartları kırsal mahallelere taşımak olduğunu belirterek; “Türkiye Yüzyılı Vizyonu kapsamında hazırladığımız ‘Ahşap Oyun Parkı Yapımı Projesi’ ile kırsal mahallelerde yaşayan çocuklarımızın sosyalleşmesine yardımcı olmak ve onların ilçe merkezindeki yaşıtları ile eşit imkanlara kavuşmasını sağlamak. Bu amaçla 8 mahallemizde Havza YEG işbirliği ile tamamı hibe 1 milyon 100 bin lira bütçeli projemiz kapsamında 8 mahallede güven içerinde oyun oynayacakları parklar inşa ediyoruz. Proje kapsamında 4 mahallemizde parkların kurulumu tamamlandı ve kullanıma başlandı. 4 parkımızın ise kurulum çalışmaları devam ediyor. İlçemize hayırlı olsun.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR