Havza'da Karşıyaka Mahallesi Camisi İnşaatı İçin Kermes Düzenlendi

Havza'da inşası devam Karşıyaka Mahallesi Camisi için kermes gerçekleştirildi.

Havza'da Karşıyaka Mahallesi Camisi İnşaatı İçin Kermes Düzenlendi

Havza'da inşası devam Karşıyaka Mahallesi Camisi için kermes gerçekleştirildi.

Karşıyaka Mahallesi Muhtarlığı ile Karşıyaka Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Havza Belediyesi ve Havza Müftülüğünün desteğiyle Kevser Camisi önünde açılan kermes, 4 gün sürecek.

Açılışta konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, inşası devam eden cami için açılan kermesin hayırlı olmasını dileyerek, “Kermesin açılmasında emeği geçen ve katkı veren esnafımızdan halkımıza herkese tek tek teşekkür ediyorum. Rabb'im yapmış oldukları ve yapacakları hayırları kabul eylesin.” dedi.

Havza Müftü Vekili Gül ise İslam kültüründe ibadethanelerin önemli mekanlar olduğunu vurgulayarak, “Unutmayalım, inancımızda bizde kalanlar değil, verdiklerimiz bizimdir. Bu inanç ve iman ile halkımızı inşası devam camimize yardıma davet ediyorum.” diye konuştu.

Kermes yapılan duanın ardından Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Müftü Vekili Halit Gül tarafından kesilen kurdele ile açıldı.

Konuşmaların ardından Başkan Özdemir ve Gül ile katılımcılar, kermesi gezerek alışveriş yaptı.

Kermesin açılışına Başkan Özdemir ve Müftü Vekili Gül ‘ün yanı sıra Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Eğitim Bir Sen Havza Temsilcisi Halit Gökçe, Yedaş İşletme Şefi Suat Gün, Karşıyaka Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ramazan Bozkurt ile davetliler katıldılar.

Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Sevil Çelik, caminin 1960'lı yıllarda yapıldığını dile getirerek, “Camimiz artık mahalle sakinlerimiz için yetersiz hale geldiği için geçen sene yıkılarak yeni bir cami yapılması için inşaat çalışmalarına başladı. İnşası devam eden camimiz için mahallemizde ikamet eden kadınlarımızın katılımını sağlayarak kermes açtık. İnşallah en kısa sürede cami inşaatımızı tamamlayarak hizmete açılması gayretindeyiz. Yardım etmek isteyen hayırseverlerimiz TR 52 0001 2009 6610 0016 0000 90 nolu hesaba yardımlarını gönderebilir. Kermesimizin açılışında büyük emekleri olan mahalle sakini kadınlarımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder, herkesi kermesimize davet ederim.” ifadesini kullandı.

Cami İnşaatı İçin Düzenlenen Kermes Sona Erdi

Havza'da Karşıyaka Mahallesi Camisi'nin inşaatına destek vermek için düzenlenen kermes sona erdi.

Karşıyaka Mahallesi Muhtarlığı ile Karşıyaka Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Havza Belediyesi ve Havza Müftülüğünün desteğiyle Kevser Camisi önünde açılan 4 gün süren kermes sona erdi.

Kermesten elde edilen 150 bin lira Karşıyaka Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği hesabına yatırıldı.

Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Sevil Çelik, kermesin 4 gün boyunca açık kaldığını ve 150 bin lira gelir elde edildiğini ifade ederek; Camimiz artık mahalle sakinlerimiz için yetersiz hale geldiği için geçen sene yıkılarak yeni bir cami yapılması için inşaat çalışmalarına başlandı. İnşası devam eden camimiz için mahallemizde ikamet eden kadınlarımızın katılımını sağlayarak kermes açtık. Gün boyunca annelerimiz, ablalarımız ve ev hanımı kardeşlerimiz ile birlikte camimiz için alın teri döktük ve kadınlarımızın emeği ile kermesten toplanan 1500 bin lirayı derneğimiz hesabına yatırdık. Başta kermesimize büyük destek veren kadınlarımızı olmak üzere emek veren ve bizlere destek olan herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
Cumhur İttifakı Havza Belediye Başkan Adayı İkiz’den Birliktelik Vurgusu
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR
BAFRADAN ÜÇ PUANI FARKLI GALİBİYETLE ALDILAR