100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu Havza’dan Samsun’a Başladı

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu'nun ikinci günündeki 135 kilometrelik Havza – Samsun etabı başladı. Start öncesi Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir , Türk bayrağını Ahmet Örken'e verdi.

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu Havza’dan Samsun’a Başladı

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu'nun ikinci günündeki 135 kilometrelik Havza – Samsun etabı başladı. Start öncesi Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir , Türk bayrağını Ahmet Örken'e verdi.

Havza Atatürk Evi önünden başlayan ve 135 kilometre olan Havza – Samsun turun üçüncü etabı, Samsun'un da sona erecek.

Strat öncesi konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir sporculara başarılar dileyerek; “Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı münasebeti ile düzenlenen Bisiklet Federasyonumuzun düzenlediği, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Havza Kaymakamlığı ve Havza Belediyesi olarak ev sahipliği yapmaktan onur duyduk. Ogranizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Cumhuriyetimizin ilk ateşinin yakıldığı Havza ilklerin şehir. İlçemizde bu organizasyon sonrası bisiklet sporu adına önemli kazanımlar olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün burada 18 gün kalıp hem şifalı kaplıcalarımızdan istifade etmesine vurgu yapmak istiyorum. Tüm halkımıza sesleniyorum gelin aynı izi takip edin sizde burada şifa bulun.” Dedi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’da sporculara başarılar diledi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön ise turun Sivas Milli Kongre Salonu önünden başladığını ve ikinci etabın geride bırakıldığını belirterek; “ Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekilimiz bayrağımızı birinci meclis önünde teslim alacak ve organizasyonumuz sona erecek. Bu Ankara’da mümkün olmayan bir nokta idi. Yol boyunca halkımızın ilgisi, idarecilerimizin desteklerini gördük herkese teşekkür ederim.”dedi.

Start öncesi Start öncesi Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön tarafından Türk bayrağını Ahmet Örken'e verdi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön tarafından verilen start ile 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu başladı.

Start sonrası açıklamalarda bulunan Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu'nun geçmişi geleceğe taşıyan çok güzel bir organizasyonun Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından icra edildiğini ifade ederek; “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde 784 kilometrelik Milli Mücadeledeki illerimizi kapsayan, dünya takımlarının katıldığı, Türkiye takımlarının katıldığı güzel bir bisiklet turunu icra ediyoruz. Sivas’tan start aldık, Sivas – Amasya, Amasya - Havza ve Bu gün Havza – Samsun etabını gerçekleştiriyoruz. 100 tane bisikletçimiz Sivas’tan bu yarışa katıldılar. Yaşanan bazı aksilikler, zaman dilimine takılmalar ve sakatlanmalardan ötürü birkaç sporcumuz yarıda bırakmak durumunda kaldı. Bu yarışın bizim için güzelliği şu ilk defa Milli Mücadelenin geçmiş olduğu güzergahta yapılması ve il valilerimizin, kaymakamlarımızın, belediye başkanlarımızın ve halkın ellerinde Türk Bayrakları ile bu organizasyona sahip çıkmaları. Yol boyunca heyecanlar birbirini kovaladı. Yol boyunca bisikleti elinde olan çocuklar bizlere eşlik etmek istediler. O günü yaşayarak bu günlere gelme noktasında Türk Milleti olarak birlik ve beraberlik içerisinde, bir olduğumuzu, beraber olduğumuzu, vatanımız için, milletimiz için, bayrağımız için canımızı feda ettiğimizi ve edeceğimizi bir kez daha gösterdik.” Dedi.

Asbaşkanı Akyön 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu'nun bugün Havza- Samsun etabının tamamlanacağını belirterek; “Yarın Samsun – Çorum ardından Çorum – Çankırı ve Çankırı birinci Meclis olmak üzere toplam 784 kilometrelik etapları bisikletçilerimiz Türk Bayrağını ilden ile taşıyarak, pedalların ve kendi omuzlarında yükleterek Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Ankara’da yapılacak olan organizasyonda teslim edeceğiz. Biz bugün şunun için sevinçliyiz hiç durmadan devam eden, istikbale emin ve güçlü adımlar ile devam eden Türkiye Yüzyılında çok iyi noktalara gelebilecek gençler ile biz bu organizasyonu yapıyoruz. Bütün yetkililere teşekkür ediyorum. Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ücretsiz Lenfödem Tedavisi İle Hastalara Umut Oluyor
Ücretsiz Lenfödem Tedavisi İle Hastalara Umut Oluyor
30 Ağustos Zafer Bayramı Voleybol Halk Turnuvası Sona Erdi
30 Ağustos Zafer Bayramı Voleybol Halk Turnuvası Sona Erdi