Havza Müftülüğü Yaz Kuran Kursu Eğitimi Ve Aylık Mutat Toplantısı Düzenlendi

Havza İlçe Müftülüğü tarafı bu yıl “ Çocuklar Koşun Haydi Şimdi Yaz Kuran Kursu Vakti” sloganı ile düzenlenen ve 3 Temmuz’da başlayacak olan yaz kuran kurslarında görev alacak din görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim verildi

Havza Müftülüğü Yaz Kuran Kursu Eğitimi Ve Aylık Mutat Toplantısı Düzenlendi

Havza İlçe Müftülüğü tarafı bu yıl “ Çocuklar Koşun Haydi Şimdi Yaz Kuran Kursu Vakti” sloganı ile düzenlenen ve 3 Temmuz’da başlayacak olan yaz kuran kurslarında görev alacak din görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim verildi.

Havza Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen hizmet içi eğitimde konuşan Havza Müftüsü Cemil Alıcı yaz kuran kursu kayıtlarının başladığını ifade ederek; “Geçen yıl 12 cami ve kuran kursumuzda açtığımız kurslarda 2 bin 150 çocuğumuza kuran eğitimi verdik. Bu yıl Kuran-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kuran kursları 3 Temmuz tarihinde başlayacak ve 11 Ağustos tarihinde sona erecek. Cami, kurs veya "www.diyanet.gov.tr" internet adresi üzerinden yapılacak kayıtlara 4-22 yaş grubu arasındaki çocuklar ve gençler başvurabilecek. İnsanların kendilerini geliştirmeleri önemli ve hizmet içi kursların bu konuda güzel bir vesile olmakta.”dedi.

Konuşmanın ardından din görevlilerine çocuklara yönelik eğitim teknikleri ve kuran kurslarında verilecek dersler ile ilgili bilgilendirme yapılarak eğitim verildi.

Hizmet içi eğitimin ardından Havza İlçe Müftülüğü Haziran Ayı Mutat Toplantısı gerçekleştirildi.

Vekaleten kurban çalışmaları, Kurban Bayramı hazırlıkları ve diğer gündemlerin görüşülmesinin ardından toplantının son bölümünde Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin ve mahalle muhtarlarının katılımı ile ilçede genel din hizmetlerinin değerlendirmesi yapıldı.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman toplantıda yapmış olduğu konuşmada diyanet personellerinin, dini konularda toplumun doğru ve sağlıklı bilgi edinmesinde önemli bir role sahip olmaları dolayısıyla toplumda saygın bir yerde olduklarını belirterek; “ Sizlerden isteğimiz halk nezdinde oldukça önemsenen bu mesleği en iyi şekilde icra etmeniz. Bu konuda ilçemizde din hizmetlerinin kesintisiz ve düzenli bir şekilde sürdürülebilmesi için bizlerde elimizden gelen gayeti göstermekteyiz.”dedi.

Konuşmanın ardından Kaymakam Nayman mahallelerde görevi din görevlileri ve mahalle muhtarlarından din hizmetleri açısından mahallelerin talep ve önerilerini dinledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ücretsiz Lenfödem Tedavisi İle Hastalara Umut Oluyor
Ücretsiz Lenfödem Tedavisi İle Hastalara Umut Oluyor
30 Ağustos Zafer Bayramı Voleybol Halk Turnuvası Sona Erdi
30 Ağustos Zafer Bayramı Voleybol Halk Turnuvası Sona Erdi