Sılverline'den İş Garantisi

Silverline şirketi yönetim kurulu Havza Endüstri Meslek Lisesi Mezunlarına İş garantisi sözü verdi.

Sılverline'den  İş Garantisi

Silverline şirketi yönetim kurulu Havza Endüstri Meslek Lisesi Mezunlarına İş garantisi sözü verdi.

Meslek tanıtımları kapsamında Havza EML tarafından öğrencilere iş yeri gezisi düzenlendi. Gezi kapsamında Silverline, Timay Tempo, Cam Bölümü olmak üzere birçok yer gezildi. Öğrenciler üretimin çeşitli makinelerle nasıl yapıldığını üretim bantlarını ve montaj hattını gezerek yerinde bilgi alırken Mezun olduklarında nasıl iş bulacakları konusunda da fikir sahibi oldular. Öğrenciler iş ve kariyer imkanları hakkında bilgi aldılar.

Şirket Ortaklarından Hüseyin Alış ; “Meslek Lisesinin ve üretimin memleket meselesi olduğunu bu konuda iş gücü yetiştirmek için okullarımıza çok iş düştüğünü beyan etti. Ayrıca Havza Mesleki Lisesi Mezunlarının bölgedeki diğer meslek liselerinden farklı olduklarını onları kurumlarında çalıştırmaktan memnun olacaklarını söyledi”.

Gezi sonunda açıklama yapan Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhsin YILDIZ : “Gezinin başlangıcından sonuna kadar bize destek veren ve tanıtımda bulunan ve kapılarının daima açık olduğunu beyan eden  başta şirket ortaklarından Hüseyin Alış Bey  olmak üzere  diğer yetkili ve görevlilere teşekkür ediyoruz." dedi.

Geziye Okul Müdürümüz Muhsin YILDIZ, Müdür Yarımcılarımız İbrahim UĞURLU, Yunus KAHRAMAN, Makine Alanı Bölüm Şefi Mahmut ÖRNEK, Rehber Öğretmenimiz Mehmet SARI ve 29 öğrenci katıldı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
E Twinning Masalımın Sesi Projesi  Merkez İlkokulunda Başlıyor
E Twinning Masalımın Sesi Projesi Merkez İlkokulunda Başlıyor
Trafik Kazası 12 Yaralı
Trafik Kazası 12 Yaralı