Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kapsamında Sergi Düzenlendi

Samsun'da Havza Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliği düzenlendi.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kapsamında Sergi Düzenlendi

Samsun'da Havza Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliği düzenlendi.

Ülke genelinde uygulanacak 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Havza Halk Eğitim Merkezi tarafından sergi açıldı.

Havza Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen serginin açılışı, Havza Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kudret Ergül’ün konuşması ile başladı.

Ergül, Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nın Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce ilk kez 2020-2021 eğitim öğretim yılında kutlanmaya başlandığını belirterek, “ Havza Halk Eğitimi Merkezi olarak bu dönemde 402 kurs açtık ve bu kurslarımıza 7 bin 116 kursiyerimiz belge almaya hak kazandı. Sergide usta öğreticilerimiz ve kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan el emeği ürünlerin sergilendiğini, 4 gün boyunca ziyarete açık olacak” dedi.

Havza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ ise öğrenimin ölüme kadar devam eden bir süreç olduğunu belirterek; “Haftanın amacı, bireyin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerini kapsayan hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması.” dedi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin ise Samsun genelinde 17 halk eğitimi merkezi olduğunu belirterek; “ Samsun genelinde yıllık ortalama 10 bin kurs açılmakta ve 270 bin civarı kişi halk eğitim kurslarından faydalanmakta. Halk eğitim merkezlerimiz tarafından tarımsal, kişisel gelişim ve el işleri gibi yaklaşık 4 bin farklı programda kurs açılabilmekte.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havza Belediyesi olarak her zaman eğitim kurumlarının yanlarında olduklarını belirterek; “İlçemiz hızlı bir değişimin içerisine giriyor. Havza Organize Sanayi Bölgesinde yatırımlar arttıkça halkımızın istihdamına yönelik kurslar açılması konusunda Halk Eğitim Müdürlüğümüz ve Havza Mesleki Eğitim Merkezimize oldukça iş düşecek. Havza Belediyesi olarak bu süreçte de kurumlarımızın yanında olacağız. Serginin hazırlanmasına emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi.

Konuşmanın ardından Havza Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kudret Ergül tarafından Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin ve Havza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ’a hediye takdim etti.

Programın son bölümünde ise sergi Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin tarafından kesilen kurdele ile ziyaret açıldı.

Sergiyi gezen Kaymakam Nayman, Belediye Başkanı Özdemir ve beraberindekiler usta öğretici ve kursiyerlerden bilgiler aldılar.

Programa Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin, Havza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin ve davetliler katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ücretsiz Lenfödem Tedavisi İle Hastalara Umut Oluyor
Ücretsiz Lenfödem Tedavisi İle Hastalara Umut Oluyor
30 Ağustos Zafer Bayramı Voleybol Halk Turnuvası Sona Erdi
30 Ağustos Zafer Bayramı Voleybol Halk Turnuvası Sona Erdi