1.Orta Karadeniz Engelli Ve Yaşlı Sempozyumu Havza’da Düzenlendi

Samsunun Havza ilçesinde Engelli ve Yaşlıda Multi Disipliner Yaklaşımlar konulu 1.Orta Karadeniz Engelli ve Yaşlı Sempozyumu düzenlendi.

1.Orta Karadeniz Engelli Ve Yaşlı Sempozyumu Havza’da Düzenlendi

Samsunun Havza ilçesinde Engelli ve Yaşlıda Multi Disipliner Yaklaşımlar konulu 1.Orta Karadeniz Engelli ve Yaşlı Sempozyumu düzenlendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havza Meslek Yüksek Okulu (MYO)öncülüğünde Havza Belediyesi, Amasya Üniversitesi, Hitit Üniversitesi ve Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi ile Havza Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi işbirliğinde Karadeniz Romotoloji ve Ağrı Topluluğu Derneği katkıları ile konulu 1.Orta Karadeniz Engelli ve Yaşlı Sempozyumu Havza Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenecek olan 1.Orta Karadeniz Engelli ve Yaşlı Sempozyumu Engelli ve Yaşlıda Multi Disipliner Yaklaşımlar konusu ile Havza’da düzenlendi.

Havza Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen sempozyum ilk bölümü saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMU) Havza Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Doç. Dr. Ercan Tural’ın açılış konuşması ile başladı.

Sempozyumun konuşmalar bölümünde sırası ile Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Akın Tekcan, OMÜ Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı ve Karadeniz Romotoloji ve Ağrı Topluluğu Derneği Başkanı Ayhan Bilgici ile OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Özkan, birer konuşma yaptılar.

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Özkan konuşmasında sempozyumun devamlı hale gelmesini temenni ederek; “ Yaşlılığa yaşadığımız sürece, engelli olmaya ise bir adım kadar yakınız. Ülkemizde yaşlı nüfusu her geçen gün artmakta. Bu neden ile yaşlı ve engelli bakımın gün geçtikçe önemi artmakta.” Dedi.

Konuşmaların ardından Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tarafından sempozyumun hazırlanmasına emeği ve katkısı bulunanlara teşekkür belgesi takdim edildi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir sempozyuma ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek; “Bu sempozyumun devamlılık arz eden bir etkinlik haline gelmesi için çalışmalarımıza şimdiden başladık. İnşallah daha geniş katılımlı, bölgemize ve insanımıza faydalı bir faaliyeti hep birlikte uzun yıllar icra edeceğiz. Sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçen ve katkısı bulunan herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Sempozyumun ikinci bölümü ise katılımcı üniversitelerden; Öğretim Görevlisi Kübra Tuz tarafından Engelli ve Yaşlıda Rehabilitasyon-Düşmenin Önlenmesi konulu, Dr.Dt. Manolya İlhanlı tarafından Engelli ve Yaşlıda Ağız ve Diş Sağlığı konulu, Öğretim Görevlisi Furkan Ulusal tarafından Engelli ve Yaşlıda Yalnızlık konulu, Öğretim Görevlisi Aybüke Afra Babacan tarafından Yaşlı ve Engelli Bireylerde Beslenme, Spor Uzmanı Büşra Karacan tarafından Engelli ve Yaşlılarda Spor konulu ve Öğretim Görevlisi Cansu Alayvaz Güngör tarafından Yaşlı İstismarı ve İhmali konulu sunumlar gerçekleştirildi.

Sunumların ardından sempozyum sona erdi.

Sempozyuma Kaymakam Nayman ve Belediye Başkanı Özdemir’in yanı sıra Havza Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Vedat Boyraz, Havza İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Özkan Parlak, Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt, davetliler ve üniversitelerden akademisyenler katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması