Havzalı Genç Sporcuyu Altın İle Ödüllendirdiler

Türkiye 3'üncülüğü ve 55 kilo bayanlarda Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Türkiye dördüncüsü olan Nurdane Söker kulüp yönetimi tarafından altın ile ödüllendirildi.

Havzalı Genç Sporcuyu Altın İle Ödüllendirdiler

25 Mayıs 1919 Spor Kulübü sporcusu olan; Okul Sporları Gençler Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Türkiye 3'üncülüğü ve 55 kilo bayanlarda Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Türkiye dördüncüsü olan Nurdane Söker kulüp yönetimi tarafından altın ile ödüllendirildi.

25-29 Nisan 2023 tariheri arasında gerçekleştirilen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası  ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde 55 kilo bayanlarda mücadele ederek Türkiye dördüncüsü olarak dönen 25 Mayıs 1919 Spor Kulübü sporcusu 16 yaşındaki Nurdane Söker’e Kulüp Yönetimi tarafından kulüp binasında küçük altın hediye etti.

25 Mayıs 1919 Spor Kulübü Başkanı Kemalettin Ercan kulüp olarak amaçlarının bölgeden şampiyon sporcular yetiştirmek olduğunu belirterek; “ Daha önceden Türkiye dereceleri yapan Nurdane Söker evladımızı tebrik ediyorum. Başarı 3 ayaklı sacayağı gibidir, önce ailede başlar, sonra antrenör ve eğitimcilerde en son ise bağlı olduğu kulüp ve benzeri yapıların sporculara tanıdıkları imkanlara. Kulüp olarak bölgeöizde spora yetenekli gençlerimize elimizden gelen desteği vereceğiz. Bu evladımız inşallah daha büyük başarılara imza atacak ve bizler hep yanında olacağız. Alınan başarılarda büyük emekleri olan öncelikle ailesi, Antrenörümüz Murat Aktaş ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. İnşallah gelecek sene ilk ikide derece yaparak Ay Yıldızlı milli formamızı giymeyi hak kazanacaktır” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası Kulüp yönetim kurulu üyesi Sevda Barut Keleş tarafından başarılı genç sporcuya hediyesi takdim edildi.

Baba Nurettin Söker ise kızı ile gurur duyduğunu ifade ederek; “Sonuna kadar kızımın destekçisi olacağım. Kızıma sağladıkları imkanlardan ötürü kulüp yöneticilerimize teşekkür ederim.” Dedi.

Programda Antrenör Murat Aktaş’ta hazır bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Kırsal Mahalledeki Okul Öğrencilerinin 100. Yıl Coşkusu
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması
Tekirdağ Kapaklı’da Havzalılardan Basın Açıklaması